Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb 6 hónapja elkezdtek a...

Kb 6 hónapja elkezdtek a fogaim elől szuvasodni mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Igazából soha nem volt baj a fogaimmal. Pár hónapja elől először csak pici lyuk aztán kis fekete lyuk keletkezett, ez egyik fogamról a másikra terjed. Pedig rendszeresen mosom a fogam. Állhat ez mögött más is? Kalcium hiány pl? Mivel tudnám fenntartani a fogaim egészséges állapotát?

(Fogorvoshoz már van idopontom) csak érdekelne..


2021. jan. 6. 01:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen viszonylag hirtelen kezdődő szuvasodás. Nekem fluorid hiánya okozta. Azután egy évvel vettem észre hogy fluorid mentes fogkremet kezdtem használni. Onnantól hogy észre vettem, elég hirtelen, pár hónap alatt lett komolyan gond, több fogamon is a rendszeres fogápolás ellenére.


Azóta kezeltettem a fogaimat és fluoridos fogkrémet, jó minőségű fogkefét és száj öblítőt használok és nem jött elő újra a probléma. Nekem a Curaprox márka vált be.

2021. jan. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hormon probléma is lehet.
2021. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ha sok szénsavas üdítőt, különösen kólát iszol.

De akár a gyomorsav is kikezdheti a fogakat.

2021. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!