Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátumhoz lenyomatvétel...

Implantátumhoz lenyomatvétel hogy történik?

Figyelt kérdés

Van egy implantátumom, alsó rágófog helyén. Hamarosan kell majd mennem mintavételre a korona elkészítéséhez.

Hogyan történik ez? Mire számítsak?

Őszintén szólva rettegek tőle, mert többen mondták nekem hogy öklendezni fogok. Én viszont már egy sima fogászati kezelést is hajlamos vagyok végig öklendezni. Szóval nagyon félek hogy nem birom ki, és akkor feleslegesen szenvedtem végig a csavar beültetést és a gyógyulást mert nem lesz soha fogam.

Tényleg nagyon vészes?



2021. jan. 10. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Meleg viaszra kell harapni, és pár percig úgy maradni. Ha öklendezel, akkor újra. De ha az implant műtétet kibírtad, akkor ezt is ki fogod.
2021. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A műtét közben annyira le voltam zsibbasztva, hogy nem öklendeztem a matatástól hiszen alig éreztem valamit.

Érzéstelenítés nélkül viszont még akkor is öklendezek ha csak vizsgálat céljából a számba nyúlkálnak. :( olyankor egy sima röntgen se megy. Ezért félek hogy a lenyomatvétel nem fog sikerülni.

2021. jan. 10. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Alulról és felülről is vesznek lenyomat kanállal lenyomatot majd harapási lenyomatot is,de akkor már csak viaszra kell ráharapni.
2021. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!