Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó felső fogsornál régi...

Alsó felső fogsornál régi koronákat lecserélték, kőrhíddal újakat kaptam.Sajnos azóta be van gyulladva a fogínyem.A doki elhajtott, szerinte a vérnyomás csökkentő okozza az íny túl burjánzását.Ami biztos, hogy nem! Mit tegyek?Garancia van fogsorra?

Figyelt kérdés

#fogíny-gyulladás #fogsor garancia
2021. jan. 12. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyél Gengigel gélt és kenegesd naponta többször az ínyed, nekem rendbe hozta egy új foghíd felrakása után.
2021. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Használom a gengigelt. Öblítgetem corsodyllel.Duzzadt az ínyem a szájpadláson, mitha nőne ott valami. Először leégette a fogdoki a iny burjánzást. Sajnos másodszorra nem akart foglalkozni ezzel mivel több helyen is előjött. Azt mondta, hogy a vérnyomáscsökkentő gyógyszer miatt van. A fémkerámia koronát nem bírom? Sokat fizettem ezért, a fogdoki meg nem csinàl semmit.
2021. jan. 12. 23:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet azt a fémet nem bírod, megnézetném a helyedben másik fogorvossal.
2021. jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy pròbàlsz segíteni.Mégegyszer megpróbàlkozok a fogdokinàl. Egy hét múlva tud fogadni.Valami garacia biztos van erre is. Kicsit erélyesebb leszek, hogy keressûnk valamilyen megoldâst. Így nem maradhat. Köszi szépen!
2021. jan. 14. 00:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Kénytelen leszek megnézetni màsik fogorvossal is, ha nem tetszik a hozzààllàsa, illetve nem akar a problémàval foglalkozni.Ebben a virus helyzetben kevesen fogadnak új beteget.
2021. jan. 14. 00:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban lehet egy ok a vérnyomáscsökkentő. Miylen fajtát szedsz?


Azonan így, hogy ezt egyértelműen tudod kötni a fogpótlás átadásához, az allergia is szóba jöhet. Az előző pótlás is fémvázas volt?


Azelőtt soha nem volt ilyenjellegű panaszod?

2021. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Előtte is fémkerámia volt a felső fogsor.Azzal nem volt gond.Metoprolol, copneressat szedek. A kezelés közben kaptam ezekhez normodipint. Ezért mondta a doki, hogy ez lehet az oka a gyulladásnak,mert előtte

ezt nem szedtem.A házi orvos szerint kizárt, hogy a gyógyszer miatt van. Azóta nem szedem egyébként, probléma ugyaúgy fennáll. Alsó fogsornál , ahol kihúzott 3 fogat,pótolta koronákkal, ott kezd visszahúzodni az ínyem. Nem tudom mit lehet csinálni. Újra kell építeni az egészet? Felelőssége van- e az orvosnak? Újra több százezerbe fog kerülni?Mindent lecsiszolt, akkor nem kellett volna fogkövet leszedni? Lehet az ínyem alatt volt fogkő, és ez okozza a gyulladást. Szerdán megyek hozzà, nem tudom mi lesz? Olvastam kürettàlàsról amit lehet meg kellett volna csinàlnia.

2021. jan. 17. 01:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, a kalciumcsatorna-blokkolók, mint a normodipin tényleg okozhatnak ínyhyperpláziát, ez tény. Viszont ez is csak hajlamosító tényező, plakkmentes környezetben kiválóan kordában lehet tartani.


Ismered a superflosst? Ha igen, használod? Be tudod fűzni a híd alá, hogy áttisztítsd azt az ínyterületet? Ez az otthoni szájhigiéne része, amivel ki kell egészíteni az alapos fogmosást egy körhíd esetében.

Az orvos feladata pedig valóban, amit mondtál, hogy áttisztítsa az íny alatti területeket is, ha szükséges, hogy ott is minden plakk és fogkő mentes legyen. Ez a kürettálás. Ezt elvégezheti a következő ülésben is. Tulajdonképpen egy kézi eszközzel egyfajta mélytisztítást fog végezni a fog körüli tasakba, ha az jelen van az íny gyulladása miatt.

2021. jan. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen fogkõ eltávolitâst nem csinált a doki. Valószínűleg ez okozza a problémát. Az íny alatti tisztítást nem csak speciális helyeken lehet végezni? Ha a doki nem csinálta ezt, hibát vétett?
2021. jan. 17. 02:58
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem ismerem ezt a superflosst.

Mondhatom a kovetkező alkalommal, hogy elmaradt az íny alatti terület tisztítása? A körhíd felhelyezése előtt meg kellett volna csinálni. Köszönöm az előző válaszod is.

2021. jan. 17. 03:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!