Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ilyen fiatalon ilyen sok...

Ha ilyen fiatalon ilyen sok tömött fogam van, akkor miért mondja a fogorvos, hogy “nagyon szépek és jók” a fogaim?

Figyelt kérdés

23 évesen van már 7 db tömött fogam, abból mondjuk 2 bölcsességfog, viszont ha azt nem számol, akkor is 5 db fogam be van már tömve. Ez nagyon nem jó arány, az oka pedig az, hogy rengeteg édességet + cukros üdítőt fogyasztottam anno. Ezekkel már felhagytam a fogaim védelme érdekében. Ami nekem fura, hogy a fogorvos mindig dicsér, hogy milyen szépek a fogaim és hogy mennyire rendben van a fogsorom. Ennyi idősen nem sok ez a tömés egy kicsit? Azt tudni kell, hogy az összes fogamban “csak” felszíni tömés van, ami mindig a szuvasodás miatt volt szükséges, tehát lyukas fogam még szerencsére sose volt.

Ti mit gondoltok?



2021. jan. 13. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
23 évesen 4 bölcsességfogam már ki volt húzva és szinte az összes fogam tömött volt...
2021. jan. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra gondolnak, hogy nincsenek romló, kezeletlen fogaid. Egyébként nem olyan sok az a 7 tömés.
2021. jan. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is 7 tömött fogam volt 30 éves koromig. Majd hirtelen lett 3 fog műtétem, bölcsesség fogak és egy tömött fog gyokerkezelese. Ettől függetlenül nem érzem azt hogy sok lenne a tömés, vagy rosszak lennének a fogaim, hidd el van akinek ilyenkor már sokkal több kezelést igénybe vesz a foga és úgy hogy mondjuk nem is tehet róla mert rendszeresen tisztítja ellenorizteti és mégis szuvasodik. Sajnos genetikan is múlik.

Pl férjem hiába mossa csinál a fogaival bármit mégis sok foga lett már húzva és állandóan probléma van vele. De náluk a családban is sok mindenkinek vannak fog gondjai. Örülj neki te is hogy csak tömve van fogad. A 7 pedig nem vészes.

2021. jan. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan arra gondolt, hogy nincs szuvasodás, nincs / kevés a fogkő és a lepedék.
2021. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. jan. 13. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!