Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ha félek a foghúzás...

Mit tegyek ha félek a foghúzástól?

Figyelt kérdés
Már 2 fogam kihúzták ( Egyiket még '16-ban, másikat meg decemberben) , de azokat gyorsan "átvészeltem" . De van egy rossz fogam, aminek ugyanúgy kihúzás lesz a sorsa. Amikor meghallottam, hogy kihuzzák, elkapott egy ilyen "rossz érzés", ami azóta kering bennem. Mit tegyek hogy ne féljek? Tudom, nem fáj meg minden, de azért jobb félni (néha), mint biztosra menni.

2021. jan. 11. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg míg belebolondulsz a fogfájásba hétvégén, vagy este és úgy próbálj pihenni, dolgozni. A fogfájás azért ravasz mert van egy szint ahol már cataflam mellett sem fogsz aludni, koncentrálni amire kell, csak az lesz benned hogy szabadulj a fájdalomtól. Én voltam így tömött foggal, azt hittem szétdurran a feszüléstől annyi genny megállt benne, és nem tudott hol távozni.

A vésett fog helye nem fáj úgy mint egy "kezdődő" fájás.


Ezeket tartsd szem előtt, ha elhúzod, kivársz hátha elmúlik azzal csak kínlódsz és 1 foggal kevesebbet érsz majd :)


Időben kell menni, az injekciókat meg kilehet bírni, és tömés után sok évig meglesz a fogad, nekem van 14 éve tömött is.

2021. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Alapból itt már mehettem volna harabb is, de ugyanúgy foghúzás lett volna :D Hál' Istennek még nem fájt, de ezen a héten megy kihúgatbi ígyis-úgyis :D
2021. jan. 11. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha meglátod, hogy begyullad jön, nem fog elérzéstelenedni az injekciótól. Attól mentsen meg a Jóisten!
2021. jan. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdemesebb lenne rendszeresen fogorvoshoz járnod, akkor tömésekkel megúszhatnád, és nem kéne kihúzni a fogad. Én is félek a húzástól, csak más szempontból, nincs annál rosszabb, mint mikor elveszíted a fogad. Hogy ne forduljon ez elő, igyekszek rendszeresen fogászatra járni, meg persze megfelelően karbantartani a fogaimat, amennyire tudom.
2021. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!