Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyugtassatok meg, hogy gyullad...

Nyugtassatok meg, hogy gyulladt fogat is el tud érzésteleníteni az injekció?

Figyelt kérdés

Ínyben majdnem vízszintesen levő alsó bölcsesség fogamat kell majd kiműttetni. Igaz nem fáj most, de ha megnyomom trutyi jön belőle. Kaptam már rà, amikor nagyon megfájdult antibiotikumot, ami a fájdalmat elmulasztotta, de ugyanúgy jön belőle a trutyi...


Rettegek, mert azt hallottam, hogy gyulladt fogat nem lehet elérzésteleníteni.


Valakinek szedtek már így ki fogát?


2021. jan. 21. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
TB-s orvosok által használt szutyok lidokain az nem fog hatni. Magánorvos spécibb érzéstelenítőt használ.
2021. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felső vagy alsó? Mert a felsőt kevésbé lehet érzésteleníteni, de ne izgulj amúgy, az antibiotikum le fogja húzni a gyulladást és egyidejűleg a fájdalmat is. A szuri lehet hogy picit jobban fog fájni, de utána rendben lesz.
2021. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egyik felső őrlőfogam miatt bucira dagadt a képem.

Én is féltem ettől a "gyulladt fogat nem fog az érzéstelenítő" dologtól.

Az eset sürgőssége miatt magánrendelésre jutottam be, nem a körzetihez.

Igaz, hogy 12 ezret kellett érte fizessek, de ég és föld volt. Semmit se éreztem.

És a fogorvos néni is szép, fiatal, és nagyon odafigyelő volt.

Első ijedség után viszont megtárgyaltuk a teljes fogazatom rendbetételét. Ez mondjuk hatszázezerbe került, de megérte. :)

2021. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Alsó fogro van szó.

Magán dokihoz megyek majd.

Az antibiotikum múltkor levitte a fájdalmat (ez pár hónapja volt) istentelenül fájt, azt elmúlasztotta, de mint írtam, ha megnyomom a trutyi mèg mindig jön belőle, viszont nem fáj.

2021. jan. 21. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Sikerült kihúzni?

márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kaptam antibiotikumot es elmult a problema, szoval nem húzták ki. Sajnos idegben van a gyokere szoval eleg kockazatos is lenne a doki szerint megpiszkalni.
márc. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!