Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogcsiszolás után fájó fog?

Fogcsiszolás után fájó fog?

Figyelt kérdés
Lecsiszolták a fogamat már 1 hete,van rajta ideiglenes fog,viszont fájdalmas.Ha összekoccanik az alsó fogammal,akkor nagyon belenyilal.Most voltam lenyomat vételen,jeleztem ezt az orvosnak,de mondta,hogy ez természetes így. Nekem azért furcsa,mert a többi,amit lecsiszolt,egyik sem fájt.Ez iszonyatosan érzékeny.Ez tényleg természetes és normális...idővel múló dolog?

2021. jan. 21. 20:59
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Sajnos ez normális, ahogy mondja a Fogorvos is. Jó lenne most a Meridol szájviz ès fogkrèm használata, mert jó a foginy gyulladás ellen! Idôvel el fog múlni ez a kellemetlen èrzèsed!
2021. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál. Courasept szájvizet használok napi kétszer,az ínyemet gyönyörűen helyrehozta,de ez a fogam igen nyilal,ha picit akár a nyelvem is hozzáér.Remélem elmúlik tényleg.Attól félek,hogy nem-e akkor kell majd gyökérkezelni,ha a véglegesen ráteszik a koronát.Szerdán megyek vázpróbára,ha akkor is így fáj,azért ezt jelzem mindenképpen.
2021. jan. 22. 07:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális, az ideiglenes korona nem védi annyira. De ha gyökérkezelni kell, akkor a koronán keresztül is tudják. De szerintem ennyiből még nem következik, hogy kelleni fog. Egyszerűen ennél a fognál közelebb van egy ideg a lecsiszolt felszínhez, ez lehet az oka. Gondolj bele, sima tömésnél is lehet a kifúrt lyuk fala nagyon érzékeny, ha közel van hozzá az ideg.
2021. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!