Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csiszoltak valakinek így fogat?

Csiszoltak valakinek így fogat?

Figyelt kérdés
Sajnos letörtem a felső jobb metsző fogamat (félbe), kicsit időnként érzékeny. Jövő héten fogok menni ismét a fogászatra, de kissé elbizonytalanodtam. Minden érzéstelenítőre allergiás vagyok, szóval semmit nem adhatnak, mondjuk egyébként sem szeretem az injekciókat. Ezt nyilván említenem kell az orvosnak, hogy nem adhat, de nem is ez a kérdés. Fájdalmas lesz-e így a beavatkozás, vagy teljesen kibírható, ha törött fogat csiszolgatnak? Milyen érzésre számoljak? Öszinte válaszokat kérek, és aki volt már ilyen helyzetben.

2020. febr. 18. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem csiszoltak már így két fogamat, mert rettegtem az injekciótól és utána a sok órás zsibbadástól, de elég nagy fájdalom és hosszadalmas, én mondogattam magamban, hogy nem fáj, de nem biztos, hogy ez mindenkinek sikerül.

A fogorvos is hüledezett, hogy hogyan bírtam ki.

2020. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattál.... Melyik fogad csiszolták így le? És a fájdalom milyen típusú, éles?
2020. febr. 18. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyilalló érzés,mikor ideget ér,amúgy nem olyan gáz(nekem). De ez függ attól is ki mennyire bírja a fájdalmat. Én volt hogy fúrás/töméshez sem kértem érzéstelenítőt mert nem akartam vacakolni vele és egy csepp fájdalmat sem éreztem. De egyszer egy gyulladt fognál 3 érzéstelenítő sem hatott,így a gyökérkezelést enélkül csinálta meg. Fájd de kb 1 perc volt az egész.
2020. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5-ös és hetes fogam csiszolták, hidat csináltak.
2020. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Szóval nem azt a fajta érzést fogom érezni végig, mint amikor fognyaki érzékenység esetén hideget kap a fog? Mert, ha az lesz végig, akkor kb liberot is húzhatok a gatyámra....
2020. febr. 18. 11:20
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az borzalmas fájdalom, én ezt érzéstelenítő nélkül nem vállalnám be, pedig nagy a fájdalom küszöböm.

Allergia esetén nem tudom mi a teendő.

2020. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Esetleg érdeklődd meg nincs-e más fajta érzéstelenítője. Így ne vállald be semmiképp (szerintem). Nekem felül a két metszőfogamat csinálták és egyik mellette lévőt. Egyik metsző helyére implantátum került, másik metszőt gyökércsappal kellett felépíteni-gyökérkezelni kellett és csiszolni. A harmadikat pedig csiszolni és koronákat kaptam. Mindegy ez nem is lényeges, meg nekem már a végére tök mindegy volt kapok-e vagy nem annyi szart kibírtam. :D

De szerintem adass magadnak.

2020. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De kaptál érzéstelenítőt csiszolás alatt?
2020. febr. 18. 19:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze. Azt anélkül nem lehetne bírni.
2020. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Bocs de én direkt nem kértem,gyökérkezelésnél szurit mert jobban kibírtam azt a pár nyillalást inkább,mint hogy utána lógjon a fél arcom estig.Az érzéstelenítő szuri jobban fájt.
2020. febr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!