Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van a problémámra megoldás?...

Van a problémámra megoldás? Mit fog szólni az orvos? Hogyan mondjam el a barátomnak?

Figyelt kérdés
Sajnos rettenetesen rosszak a fogaim. Még csak 23 éves vagyok, de már négy fogamat kellett kihúzni. Nem vagyok büszkre rá egyáltalán. Ápolom őket rendszeresen, mégis így jártam, szerintem örökölhettem, mert anyai ágon mindenki hamar elvesztette a fogait. Viszont most úgy jártam, hogy elkezdett fájni az egyik olyan fogam, amit ha kihúznak, akkor két hátsó örlőfogam is hiányozni fog egymás mellett. Ez nem csak esztétikailag rettenetesen csúnya, hanem elég nehezen is fogok majd enni így. Hiszen egyik oldalon nem fogok tudni rágni. Van valami megoldás? Két műfogat lehet csináltatni? És az mennyire lenne stabil? És legfőképp mit fog szólni az orvos? Másfél éve nem voltam fogorvosnál, mert legutóbb szörnyű élmény volt , mert új orvost kaptunk, hozzá nem is akarok visszamenni. Előtte félévente jártam fogorvoshoz ellenőrzésre, csak hát a régi orvos nyugdíjba ment. Mit csináljak? Ha magánorvoshoz megyek, van arra esélyem, hogy legalább emberségesen lásson el, és ne kelljen túlontúl szenvednem, hallgatni a megjegyzéseit? Mit csináljak? A barátomnak sem merek szólni, hogy valószínűleg elvesztem még egy fogamat, mert szerintem szörnyen haragudni fog rám. Hogyan tálalhatnám neki? Már napok óta szenvedek a fájdalomtól.
2010. aug. 15. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha elmennél fogorvoshoz,biztosan fel tudna világosítani hogy milyen megoldások közül választhatsz!!!!!ja..és igen,sokba fog kerülni
2010. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Egy új fog 120EFt. Fiúe vagy lány e vagyol?
2010. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

és hogy mit fog szólni a fogorvos? ..ebből él

ha úgy menne mint a reklámokban, felkopna az álluk..

nem biztos hogy ki kell húzni..

píztet vigyél vagy két havit.. :D

2010. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Merre felé laksz? Ha bp-i vagy, akkor én tudok neked ajánlani olyan fogorvost, aki tuti nem fog leszidni és amennyire csak lehet rendbe teszi a fogaidat és emberséges.

Nekem is szörnyű rosszak a fogaim, de csak azóta merek elmenni fogorvoshoz, mióta őt megtaláltam. Nekem is részben a megjegyzésekkel voltak problémáim, hiszen azért megy az ember orvoshoz, hogy segítsen, nem azért hogy leszúrást kapjon.

2010. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2 fog pótlása, ha nem bültetett implantátumot kérsz, hanem mondjuk beéred a porcelánnal, akkor kb. 30-40 ezer Ft.
2010. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyatosan rosszak a fogaim, naponta 3-szor mosom a fogaim.. sosem fekszek le úgy hogy ne mossak, nem iszok cukror lötyöket sem,. Szerintem kezd el kalciumot szedni!! Én is azt szedem.. És a fogorvos nem fog semmit sem szólni nem tehetsz róla.. Barátodnak meg semmi köze sincs a fogadhoz, nem tehetsz róla.. hogy ilyen foállományt örököltél.!
2010. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet implantátumot beépíteni, de az baromi drága egy darab 100-150 ezer között mozog és neked kettő kell.

A másik a kivehető fogpótlás, ami lényegesen olcsóbb, így enni tudsz nem is látszik, hogy mű, de persze éjszakára ki kell venned. A barátodnak nyugodtan mondd meg, gondolom nem a fogaidba szeretett bele, ha tényleg szeret, nem fogja zavarni.

2010. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hidd el, a fogorvosok tisztában vannak vele, hogy aki rossz fogzománccal születik, az bizony hamarabb veszíti el a fogait. És ez nem azért van sajnos, mert nem ápolná őket az illető.


Én 22 éves vagyok, és még meg van ugyan mind, de inkább azt könnyebb már számon tartani, hogy hány nincsen betömve, nem azt, hogy mennyi, ami be van.


Igen, lehet jó fogorvost találni magán úton. Az enyém pl. kedves is, és jó szakember is.


Viszont többet ne csinál ilyet, hogy 1,5 évig nem mész fogorvoshoz! Magadnak ártasz vele nagyon sokat...Akinek alapból rossz fogai vannak, annak nem árt, ha 4 havonta elmegy ellenőrzésre. (Én is 4 havonta megyek.)


Ami még talán jót tehet, az a fluorkezelés. Ha rossz a fogzománc, akkor ajánlott. Nagyon rövid idő, 2-szer 2 perc, fájdalommentes, és nem is méregdrága. Sokat javíthat a fogaid állapotán.


A barátod. Ha szeret, nem fog ezzel gyötörni. Miért haragudna? Na jó, azért a helyében én is picit megpírongatnálak, amiért rosszak a fogaid, és 1,5 évig nem voltál ellenőrzésen. De ha szeret, ennél több rosszat ne várj.


Próbálj egy normális orvost találni. Ha találsz olyat, akiben megbízol, nem lesz már kínlódás a rendszeres ellenőrzés. Régen én is féltem mindig... a fájdalomtól, meg a sáoítozástól, hogy úristen milyen rosszak a fogaid. De mióta megvan a rendes orvos, azóta mindig nyugodtan megyek. L/22

2010. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!