Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Baj ha 2 hónapja nem mostam...

Baj ha 2 hónapja nem mostam fogat?

Figyelt kérdés
Mindig oklendezek tőle
2021. jan. 23. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
nem baj, a te fogaid, úgy baszod szét őket ahogy akarod
2021. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
nem baj, csak azokat a fogaidat kell mosni amelyeket meg akarod tartani.
2021. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Há jóvanaz úgy he nem kell olyan gyakran
2021. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
a fogorvosok rajtad fognak meggazdagodni
2021. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Hu valamit tényleg gyorsan ki kellene találni az öklendezésre ( másik fogkrém, másfajta fogkefe)

Nagyon el fognak romolni a fogaid, a foghúzás/tömés nem egy kellemes dolog..

2021. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Zeolit fogpor. Abban nincs nátrium fluorid. A patkányméregben viszont van nátrium fluorid. Bár, egyik fogkrémben sincs nátrium fluorid, hogy is volna...
2021. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Válassz minél kisebb fejű fogkefét!

Próbálj ki mentol mentes fogkrémet (pl Elmex Mentolmentes), hatha az kevéssé ingerel, vagy, amit hányingeres kismamáknak is szoktunk ajánlani az SLS mentes fogkrémeket, melyek nem habzanak (pl Parodontax, Curaprix Enzycal).

Emellett érdemes lenne valamilyen fluoridos szájöblögetőt használnod, ha ilyen nehezen megy a fogmosás, habár ez helyettesíteni nem fogja azt, csak kicsit jobb lesz a helyzet. A fogfelszíneid így is lepedékesek maradnak fogmosás nélkül, ami minden probléma forrása.

2021. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Extrém öklendezős vagyok. Nekem a Curaprox fogkefe (abból is az 5460 jelzésű ultra soft változat) oldotta meg a problémát és ugyanennek a márkának a gyümölcsös fogkrémei.

A DM drogériában vettem ilyen minta csomagot, hogy megtaláljam a kedvenc ízt. Később azt tudjam venni ami leginkább bevált. Egyenlőre neten könnyebb rendelni, drogériában vagy van vagy nincs. De én vidéki vagyok. Lehet, hogy a fővárosban könnyebb. (ha ott élsz esetleg)

Erre gondolok:

[link]


Nem olcsó, de nekem megéri, hogy elkerüljem a fogászati kezeléseket, amelyek nekünk öklendezősöknek duplán kellemetlenek.Előtte fluorid mentes gyümölcsös gyerek fogkrémet használtam de romlottak a fogaim. Az orvosom tanácsolta ezt a márkát, mert ez finom is és fluorid is van benne.

Nem biztos hogy neked is ez fog beválni, de próbálkozni kell. Nekem a gyümölcs íz működik. És ennek a fogkrémnek az állaga is jó. Nem az a nagyon habzós ragacsos izé amivel pillanatok alatt tele lesz a szád.

A fogkefe pedig puha és kis feje van. Könnyebb úgy irányítani, hogy elkerült az érzékeny lágy részeket a szádban.


A jó fogkefe és fogkrém választáson felül fontos a gyakorlás. Eskü, edzeni kell hogy csökkenjen a garat reflex. Szóval csinálni annak ellenére hogy kellemetlen.


Ami még segít az a fogselyem. Kezdetben csak az első fogaimon tudtam használni, mert annyira öklendeztem. Később szép lassan a hátsókon is ment. Hónapokig edzettem rá. Rengeteg koszt kihoz és az ezzel való gyakorlás csökkenti idővel az öklendezést. De vannak amúgy fogköztisztító kefék is ha az neked könnyebb.


A nehezen elérhető helyeket pedig egycsomós fogkefével tudom öklendezés nélkül megtisztítani. Szuper találmány. Annak tényleg pici a feje.


Szóval igazából nincs lehetetlen, csak kitartónak kell lenni. Neked is javaslom, hogy ne add fel, találd meg azokat a termékeket amelyekkel meg tudod tisztítani a fogad.

2021. jan. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2021. jan. 24. 09:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj. Sem a fogorvosnak. A te fogaid, a te szád, a te egészséged. Minden információ a rendelkezésre áll az interneten, egy dologra kell odafigyelni, hogy megfelelő oldalakról tájékozódj. Ha te mindennek ellenére úgy döntöttél, hogy neked ez nem elég fontos, az maximum neked káros, a környezetednek csak kellemetlen, mert nyilván az ilyen szájnak szaga is van, nem is akármilyen.
2021. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!