Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kérésre kihúznak rossz,de...

Kérésre kihúznak rossz,de elvileg menthető fogat magánban?

Figyelt kérdés
Leghátsó fogam gyökérkezelt, megint nagyon fáj pár napja,nem szertnék vele tovább szórakozni,ki szeretném huzatni. Megoldható,vagy ameddig "menthető", nem húznak?
2021. jan. 25. 20:44
 1/7 Hellmano ***** válasza:
26%
Semmit nem akarnak húzni magánba... ha huzatni akarsz menj SZTK-ba bár ott meg megkínoznak, benntörik stb. úgy vési ki darabokba. Szétroncsolják még az állkapcsod is, de ott húznak :D
2021. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, sztk-ban SEM akar,helyette egy 100par ezer ft-os kezelest mondott csakis opcionak a doktorno,huzni o sem szeretne. En pedig 100par ezer ft-ot nem szeretnek kiadni.
2021. jan. 25. 20:54
 3/7 Hellmano ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy nekik az nem nagy bizzniss, ha húznak, mert akkor utána mit csinálgatnak. Így állandóan a "mentsük meg" opciót ajánlják fel.
2021. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
persze, meg mivel sokkal jobb, ha van foga az embernek, minthogy nincs, sok szempontból, ha esztétika nem is fontos
2021. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem kihúzták kifejezett kérésemre, magánban, szintén hátsó (bölcsesség előtti fog, de bölcsességfogam még nem nőtt ki)
2021. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is magánban járok. Az én orvosomnak is a fog megmentése az első. Van egy rossz bölcsesség fogam ami tuti húzás lesz szerinte is. De van egy másik fogam amit lehet gyokerkezelni kell de még az se biztos. De azt mondta sajnos sok esetben van olyan hogy egy fogat tomnek és nem jó, majd gyokerkezelik és az sem segít. Ilyenkor már csak a húzás marad. Lehet kinalna nekem kezelest jó pénzért de ha én nem tudom kifizetni és úgy megyek oda hogy húzást szeretnék akkor húzni fog. Persze neki is érdeke hogy többször menj és fizess de ha 100 ért kínál kezelést a húzás 15 pl meg akkor is jobban megeri neki ha 15 fizetek mintha többet oda nem mennék. Menj el és mond meg neki hogy mit akarsz. Neked rosszabb ha szenvedsz, és fizetni nem tudsz akkora összeget de a fogad gondot okoz. Nem nagyon lesz más választása ebben az esetben.
2021. jan. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg vagyok lepve, hogy bölcsességfogat is gyökerkezelnek.

Ha fáj, simán lehet, hogy csak nem csinálták meg rendesen (TB alapon egyáltalán nem lepne meg), sajnos a nagyörlők (még inkább a bölcsesség) a legrosszabb ilyen szempontból, min. 3, de akár 4-5 gyökér is lehet, és persze minden gyökérhez több csatorna is tartozhat, na azokat szemre megtalálni szerintem lehetetlen. Hacsak nem rtg + lézerrel csinálták, szerintem maradt bent ideg.

2021. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!