Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogat kihúznak?

Gyulladt fogat kihúznak?

Figyelt kérdés
Az egyik alsó fogam gyökérkezelve volt pár éve ,most elkezdett fájni és csináltak röntgent. A röntgenen látszott, hogy nem csinálták meg jól és begyulladt. Kiszedték a régi gyökértömést pár napja és írtak fel Augmentint, de azóta egyre rosszabbul vagyok, már megőrülök a fájdalomtól. Ilyen esetben ha elmegyek a sürgősségi fogorvoshoz megkérhetem, hogy húzza ki, mert nem bírom elviselni ezt a fájdalmat tovább?
2018. márc. 7. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha nem zavar,hogy érzéstelenítés nélkül teszi,egy próbát megér.
2018. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha muszáj akkor ki. Ėrzėstelenítėst ad, de a gyulladás miatt vagy hat, vagy nem. Nekem is húztak már egy teljesen begyulladt bedagadt fogat. Semmit nem ėreztem, mert attól hogy gyulladt volt teljesen elzsibbadt az ėrzėstelenítőtől.
2018. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem számít, ha nem hat, inkább fájjon 5 percig nagyon, de utána legyen vége.. Mint hogy fájjon egy csomó ideig és az antibiotikum is kikészítse a gyomrom :(
2018. márc. 7. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A sürgősségin valószínűleg kiveszik. Inkább menj és vetesd ki.
2018. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha így szenvedsz tőle akkor kihúzzák.
2018. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem húzták ki, helyette leordították a fejem, hogy mégis mit képzelek, hogy bejövök az ügyeletre rettenetes fogfájással és ha ráengedik a hideg vizet egyet merek nyögni. Úgyhogy adtak kb. 4 injekciót és hazaküldtek, hogy legyek már türelmes vagy mondjam meg én, hogy mit csináljanak. Persze, mert én kéne tudjam, hogy mit lehet ilyenkor tenni, nekem lógnak a falon szépen felsorakoztatva a diplomáim. Ennyit a fogorvosokról, és még csodálkoznak, hogy az ember nem megy, ha nem fáj. Most jelenleg már annyira rossz a helyzet, hogy egyetemre se tudok bemenni, de persze türelmes vagyok, hiszen a mai orvostudomány ott tart, hogy képtelenség egy sz.ar napok óta gyötrő fogfájást megszüntetni, így marad a türelem. Ennyi erővel elvégzek én is egy fogorvosit és akárki jön hozzám megmondom, hogy legyél türelmes, elmúlik, és kapom a jó pénzeket...

Még megérteném, hogy ha az én hanyagságom miatt gyullad be, de nem volt rendesen kiölve az ideg. Szóval nem az én hibám, hogy nem tudják rendesen végezni a dolgukat és begyullad...

2018. márc. 8. 10:32
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Telefonálj körbe magándokiknál, egy jól kivitelezett foghúzás 10 perc, ha kicsit empatikus a doki és érti hogy a falnak mész a fájdalomtól biztos be tud csúsztatni 2 beteg közé.
2018. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy nem is értem mit vársz ezektől a férgektől?? Már rég magándokihoz kellett volna menned. Be nem tenném a lábam sürgősségire egy fogfájás miatt. Meg sztk-ba se.

Amúgy ha nem csinálnak semmit menj el a háziorvosodohz és irass fel flectort. Az sztem segíteni fog és gyulladáscsökkentő is. Legalább amíg nem csinálnak veled semmit ne kinlódj.

2018. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarországon élek, hanem romániában, ráadásul egyetemista vagyok egy másik városban, úgyhogy a családorvoshoz sincs lehetőségem elmenni. Itt nincsenek empatikus fogorvosok, már háromnál jártam az utóbbi egy hétben ezzel a foggal és a fájdalommal, de nem csinálnak semmit :( persze a pénzt elkérik...
2018. márc. 8. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Jaa értem. Én akkor is azt mondom keress sürgősen egy orvost mert a gyulladt fogad sok más bajt is tud okozni.
2018. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!