Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés mennyire fájdalmas?

Gyökérkezelés mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam fogorvosnál, mert van egy lyukas fogam, néha fáj is, de mindig elmúlik. Érzéstelenítő nélkül elkezdte fúrni, eléggé fájt, majd rakott bele egy ideiglenes tömést és 2-3 hét múlva kell visszamennem. Azt mondta, hogy ha addig nem fáj, akkor csak betömni, de ha fáj, akkor gyökérkezelés lesz. Már előre félek, hogy esetleg azt is elkezdi érzéstelenítés nélkül csinálni, én azt biztos nem bírnám ki... Úgy tudom, hogy még érzéstelenítővel is előfordul, hogy fáj kezelés közben.

2021. jan. 27. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Fúrás és tömés nekem is volt már érzéstelenítő nélkül,van mikor olyan rövid a művelet vagy kicsi a lyuk,hogy nem szükséges az injekció.Gyökérkezelést érzéstelenítésben csinálják. 1-1 nyilallást van aki érez mikor a gyökeret szedi ki,de nem vészes. Nem elrettenteni akarlak de nekem egyszer annyira gyulladt volt a fogam,hogy nem hatott 3 érzéstelenítő sem pedig már közvetlen a fogba adta,de így is túl vagyok rajta,a fogfájás rosszabb volt mint maga a gyökérkezelés :) ne aggódj.
2021. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem, de semmit nem éreztem.
2021. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem nemrég volt. Én is rettegtem tőle, nem mondom hogy teljesen érzéstelen volt, de nem fajdalomkent éltem meg inkább olyan kellemetlen nyomast éreztem meg ahogy az ideget szedte ki volt fura érzés. De simán birhato és nem a fogfajashoz képest semmiség.
2021. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kibírható, max 1-1 nyilalás idegelésnél
2021. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát de mondjad, hogy adjon, ha a fúrásra is érzékeny. Különben nem kéred a kezelést. Amúgy adnak
2021. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En ezert mentem el maganfogaszatra mikor a kedves fogorvosom ugy kiidegelte a fogam h vegig ereztem mindent.

(Kaptam injekciot csak hat a nagy gyulladastol nem hasznalt)

Hiaba mondtam, h dr.no nem hasznalt az injekcio kb szart ra es vegig vegig ereztem minden eggyes tuszurast azthittem be kakalok....

El is sirtam magam. Es meg be isz szolt, hogy a tetovalast kibirta ezt nem......

Namindegy.

Soha tobbet nem megyek tb tamogatott fogaszatra inkabb kifizetem es tudom azt h figyelve van ram.

Magan orvosomnal minden egyes tomesnel kaptam injekciot meg a fogkovezesnel is....

2021. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ahogy latom volt masnak is ilyen elmenye hogy erezte...

Hat nemtudom sztem nekem a magy gyulladas miatt fajhatott akkor annyira.

Fejem is bevolt dagadva.

Mostani fejjel tudom nemkellett volna engedjem h hozzanyuljon mig lenem megy a gyulladas de akkor csak azt akartam h legyek tul rajta. Borzaszto volt nekem

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beatrix0522 ***** válasza:

Szia!

Legmegnyugtatóbban mondom a gyökérkezelés nem fáj! 2 ilyen fogam van sajnos...🤷‍♀️ Egy jó fogorvos gyorsan kíméletesen megkezdi a kezelést zsibbasztás mellett. Többször kell majd visszamenned, ezt nem együlésben csinálják.


Egy normális orvos kifúrja, és tesz bele egy gyógyszeres tömést, 1 hét alatt kiöli az ideget. Mikor legközelebb mész akkor fog majd mindenféle dolgokatbdugdosni a fogadba /én ekkor már nem is kaptam érzéstelenítőt,/ elsőnek én is izgultam hogy fájni fog, de az egészből nem éreztem semmit, konkrétan annyira fáradt voltam, hogy el tudtam volna közbe aludni, mert előtte való este a félelemtől nem tudtam aludni. Válassz egy jó fogorvost, és a beavatkozások kellemes csalódás is lehet

2021. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!