Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foginnygyulladas ellen hazilag?

Foginnygyulladas ellen hazilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon verzik a foginnyem fogmosaskor.

Es faj is az innyem.

Valami hazi praktikat foginnygyulladas ellen?


2021. jan. 28. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapokkal. Íny.

Aztán: ha bárhol máshol véreznél úgy, hogy az egyértelműen nem várt dolog, mint mondjuk egy menstruációs vérzés, akkor is házi praktikák után érdeklődnél laikusoktól?

Higiénia: minekután a fogkő a lepedék megkövesedett formája, amelyet nem a zokni manók tettek oda, ezért elég érdekes azt írni, hogy nincs baj a higiéniával, maximum a szándékod lehet jó, de valamit akkor is elrontasz, ha volt fogköved. És a rossz hírem az, hogy az ínyvérzés is csak ezt támasztja alá. Ugyanis akkor van gyulladásban az íny, ha valami tartósan irritálja. Fogkövet leszedték, de mivel a helyes technikával baj van, ezért mindig ott marad a lepedék, ami telis tele bacikkal. Sokan jönnek mindenféle vitaminokkal, meg ilyen olyan hiánnyal, de ahhoz nagyon elhanyagolt állapotúnak kell lenni, hogy valakinek mondjuk olyan súlyos c vitamin hiánya legyen, hogy emiatt vérzik az ínye, arról nem is beszélve, hogy annak nyilvánvalóan más tünete is lenne. Mondjuk egy rákos csövesnek lehet ilyen baja.

Vegyél a patikában plakkfestő tablettát, majd egy átlagos fogmosást követően szopogasd el. Ahol lilára festi a fogad (jól nézd meg a tükörben, elöl is hátul is), ott bizony maradt valami. És azok még mindig az általad látható, és ebből adódóan könnyen hozzáférhető felszínek, mi lehet ott, amire nem is látsz rá?

Fogmosás: módosított Bass módszer. Youtubeon van egy csomó videó, nézd őket végig, és gondold át, hogy vajon egy átlag fogmosás alkalmával te is így megmosol-e minden felületet.

Fogselyem: mindennap. Mivel a fogak közti részbe nem hatol be a kefe sörtéje, ha nem fogselymezel mindennap, az azt jelenti, hogy a fogad felületeinek több, mint harmadát nem tisztítod, az ínygyulladás pedig néhány nap alatt kialakul.

Fogkefe: ne legyen túl kemény, érdemes a soft feliratúakat keresni és mindenképpen rendszeresen cserélni, főleg most, hogy valami gyulladás van a szádban. 3 havonta válts.

Fogkrém: általában mindegy, a mechanikai tisztításon van a hangsúly, de amíg tart a gyulladás ÉS sikerül valóban helyesen mosnod a fogad, addig lehet vmi ínyre valót használni, pl Sensodyne sensitivity and gum.

Ha pedig fél év, 1 év múlva újra lesz fogköved, az megint csak azt fogja jelenteni, hogy valami még mindig nem jó.

2021. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy Google első 3 találatában szereplő orvosok által írt cikket elolvasta-e.
2021. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit vagytok igy felazzadva amugy.

Tudtommal egy kerdeses oldalon vagynunk. Ha ilyen modon tudtok csak valaszolni akkor nem is kell seggfejek.

Nemkivanok en nektek rosszat de jot se.

2021. jan. 29. 08:37
 14/14 anonim ***** válasza:
Elmondanád, hogy a 11-es válaszomban mi volt olyan megbotránkoztató, hogy azért én seggfej vagyok? Azt gondolom, hogy ennél jobb szándék nem is vezérelhetett, amikor időt és energiát szántam rá, hogy leírjam, mi miatt lett a probléma (ezzel is jelezvén, hogy kellőképpen értelmesnek talállak, hogy megértsd, máskülönben mégis minek pocsékolnám itt az időmet) és arra mi a megoldás. Jobb lett volna, ha azt írom, hogy minden rendben van így? Még akkor is, ha pontosan jól tudom, hogy hosszú távon te milyen szövődményekkel számolhatsz, ha nem oldódik meg a probléma? Tudod, sajnos előfordul, hogy a kérdésre kapott válasz bonyolultabb az elképzeltnél, lehet olyan tanácsot kapsz, amivel esetleg eddigi szokásokon kell gyökeresen változtatni. Ezt nem magadra kell venni, hanem elgondolkodni. Nem az én érdekem, és nem is a fogorvosé, hanem a tiéd. Ezt jobb, ha a jövőben észben tartod, mielőtt felteszel itt egy ilyen kérdést.
2021. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!