Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár hónapja tömött fog fáj....

Pár hónapja tömött fog fáj. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Ősszel tömték az egyik felső nagyőrlőmet. Tömés után két hétig érzékeny volt, de elmúlt és minden rendben volt. Viszont pár hete elkezdett érzékeny lenni hidegre és ha lefekszem akkor sajog. Néha napközben is olyan fura zsibogó érzés van benne. Nem látszik rajta sérülés, az ínyem is ép.

Mi baja lehet? És mit tudnak vele csinálni?



2021. febr. 5. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézesd meg. Szerintem már az is jelezte, hogy nincs rendben, hogy 2 hétig fájt utána. Egy ismerősömnek egy ilyen tömést újra kellett csinálni és gyökérkezelni.
2021. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tömés után azt mondta az orvos hogy pár napig még érzékeny lehet mert nagy volt a lyuk. Ezért nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget.

De most valahogy egyre kellemetlenebb érzéseket produkál.

2021. febr. 5. 21:05
 3/6 Nalbuphin ***** válasza:
100%

Van az a szituáció, amikor egy kifejezetten mély üregben éppen csak megússza az beteg és a doki a gyökérkezelést. Ilyenkor elhúzódó utóérzékenység lehet, ez a két hét amit írtál kb ezt ki is meríti. Ami miatt most mégis problémázhat a fog: kialakult egy enyhe steril gyulladás a fogbélben a kezelés okozta trauma hatására (tömés készítése során savas kémhatás jellemző), ami most kezd elharapózni. Ebben az esetben benne van hogy gyökérkezelés lesz a vége.

Ha a fog oldalfelszíne is érintett volt, és a tömés mélyen az íny alatt végződik, az sokszor megnehezíti az íny megfelelő visszatapadását, ami télen, illetve hosszabb ideig tartó stresszes periódus alatt jóval könnyebben okoz helyi ínygyulladást. Ez kívülről nézve akár rejtve is lehet, ilyenkor a tömésszél vizsgálata során egy tompa szondával az íny állapota is felmérhető. Sokszor ez a szondázás az eredeti tünetre erősen hasonlító fájdalommal jár, ekkor nagy valószínűséggel az íny és közvetve a csont (együttesen fogágy) gyulladása felelős a tünetekért. Alapos tisztítás után a panaszok elmúlnak.

Ritkábban a tömés éppen csak annyit emel, hogy hónapok alatt a folyamatos enyhe túlterhelés vált ki steril gyulladást, ilyenkor jóval érzékenyebb a fog hidegre és rágásra is.

A lefekvés során romló állapot a vízszintes helyzetben fellépő jobb feji vérellátás miatt van.

A leírás alapján a második opcióra tippelnék, de mindenképp szólni a dokinak, hogy mi a helyzet és nézzen rá.

2021. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló, köszönöm a hosszú és részletes hozzászólást.


Igazából nem látok rá erre a fogra rendesen, mert felső hetes, és utána is van fog, szóval nem egyszerű körbe vizsgálnom. Nem tudom meddig ér le a tömés, de az oldala is érintett lehet mert hallottam ahogy az orvos matricát kér tömés közben.

Egyébként a fogselyem eléggé akad és kiszálasodik abban a fogközben. De nem érzékeny ott az inyem és vérezni se szokott.. Ettől függetlenül most elkezdtem reménykedni, hogy hátha csak az inyemmel van valami és nem kell gyökérkezelni. Mert azért elég kényelmetlen helyen van az a fog egy jó hosszú gyökérkezeléshez.

2021. febr. 6. 04:10
 5/6 Nalbuphin ***** válasza:

Szívesen :)

Annyi még, ha ennyire szálasodik a fogselyem, akkor még benne van, hogy valahol van egy lépcső a tömés szélénél, vagy túl nagy felületen érintkezik a szomszédos foggal. A fentebbi három lehetőség csak a leggyakoribbak az ilyen szituációban, illetve trehány munkát nem feltételezek. De szerintem továbbra is a kettes a legvalószínűbb.

2021. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az orvosom nagyon alapos, viszont én nem vagyok a legjobb páciens, így eléggé kellett kapkodnia, mert iszonyú erős hányingerrel küzdöttem végig. Túlságosan hátul van a fog, meg hátra is kellett ugye dönteni a széket hozzá, ami a garatreflexeseknek egyenesen kínzás. Szóval benne van a pakliban hogy nem lett tökéletes.


Hétfőn kérek időpontot és kiderül. De így már bátrabban megyek, hogy tudom, nme feltétlenül kell majd gyökérkezelni. Köszönöm szépen!

2021. febr. 6. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!