Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő eltávolítást fogorvos...

Fogkő eltávolítást fogorvos javasolja vagy magatoktól mentek?

Figyelt kérdés
Nekem még sosem volt ilyen beavatkozásom, de kollégáktól hallom hogy bizonyos időközönként maguktól mennek. Vajon nekem is kellene? Ezt a fogorvos mondja mikor kell menni, vagy az ember maga érzi? Nekem még sosem mondta a fogorvos hogy kellene.

2021. febr. 6. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Amikor elmész kontrollra, akkor látja, hogy szükség van-e rá és megcsinálja. Megkérdezheted külön, hogy nincs-e ilyesmi probléma, de az az első ilyenkor, hogy leszedik a fogkövet.
2021. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alletta ***** válasza:
77%
elmész fogorvoshoz, egy általános kontrollvizsgálatra, közösen döntötök, hogy szükséged van-e fogkő eltávolításra.
2021. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy nekem nincs annyi fogkövet hogy le kelljen szedni, ezért nem mondta. :)
2021. febr. 6. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Magamtól megyek fél évente, mindig van mit leszedni. Fogorvost kéne cserélj, ha a tiéd nem látja
2021. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én látok egy keveset. Nem vastag fogkő réteget, Hanem inkább barnás elszíneződést az alsó metszőfogaim belső felén. És néhány nagyőrlőmön van 1-1 kisebb foltban fehéres lerakódás a fogam és az inyem találkozásánál. Nem sok, de elég érdes ott.

Igazából azt nem tudom, hogy azért nem mondta még soha az orvos hogy ezt le kell szedni, mert még nem durva, vagy ezt nekem külön kell kérni? Nem akarok okoskodni neki, ezért kérdem.

2021. febr. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!