Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Leszögezném először, hogy egyetlen egy rossz fogam van, ami gyökér kezelve volt, kb 10 évvel ezelőtt, azóta pedig semmi baj, soha az életben nem fájtak a fogaim. 2-3 évente attól elmegyek. Mindig megkérdezik kb hogy minek, mert nagyon szépek a fogaim.

Na és amitől tartok, vagy nem is tudom, az itt jön.

Ugye nem nagyon tudom milyen a fogfájás, a gyökérkezelt fogam is max érzékeny volt, mikor hideget ittam és csak nyilalt.

Hetek óta pedig az EGÉSZ felső és alsó fogsorom fáj. Nem a fogaim, hanem olyan mintha alatta fájna. De napi párszor, néha néha elmúlik, inkább reggel jön elő a fájás. Természetesen elmentem fogorvoshoz, persze hogy akkor amikor épp nem fájt, megnézte, semmi baj, szépek, egészségesek. Nem is értik mi bajom.

Nektek volt hasonló, hogy sajgott a fogatok alatt az egész fogsorotok? Mi okozhatja és mit lehetne tenni? Fejfájásig megy


2021. febr. 9. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Pl. nézd meg milyen front van olyankor.

Nekem pl. melegfrontkor szokott, az egyik örlőtől kiindulva felfelé félkörben fájni a fejem. Egy fél fájdalomcsillapítótól elmúlik.

Ez van. Jobb mintha a vesém működne alul.

2021. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hmm, nekem volt hasonló, de az nem ilyen elmúlós-visszajövős dolog volt, hanem egyszer rákezdte, aztán már csak egyre rosszabb lett, egy idő után már csak 2-3 fájdalomcsillapítóval tudtam aludni is. Végül kiderült, hogy egy tályog volt az ígyemben ami nyomott egy ideget.


Volt, hogy elmentem magánfogorvoshoz is, csak hogy hamarabb sorra kerüljek, megröntgenezett, közölte, hogy nem lát semmit, de biztos a fogkő miatt van, szívesen kifújja nekem 10,000 forintért. (Sok éve volt már.) Persze semmit nem ért. Végül kb. a harmadik fogorvosnak tűnt fel, hogy mi van, és elküldött szájsebészetre.


Tanulság: érdemes több fogorvossal is megnézetni, meg akár a szájsebészetre is benézni, ha ők nem találnak semmit.

2021. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bölcsességfohaiddal mi a helyzet? Ha ők épp növekedésben vannak, nagyon tipikusan okozhatnak ilyen nem konkrét feszülés érzést.
2021. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Frontok.. Rendben, figyelni fogom köszönöm.

Hú, tályog. Hát majd csak nem, de érdemes lenne több emberrel is megnézetni igen. Köszönöm szépen. Bölcsességfogam soha nem volt még :D Majd kiderül..Köszi szépen

2021. febr. 9. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Bölcsifogakat egy panorámaröntgennel érdemes lenne akkor megnézni.
2021. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendben van.
2021. febr. 10. 13:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Bölcsességfog'
2021. febr. 17. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!