Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog eltávolítás fáj?

A bölcsességfog eltávolítás fáj?

Figyelt kérdés

Nem utánra gondolok, hanem magára a műtétre. kb 1hét múlvára kaptam időpontot, és picit félek tőle, mert egyszerű töméseknél is kb 5ből 3x az szokott lenni, hogy fúrásnál már minimálisan elkezdem érezni az idegeket, hogy hogyha még egy picit tovább fúr akkor túlfog menni egy határon, és üvölteni fogok, de szerencsére még sosem fúrták addig, és simán kibírható volt az a minimális idegi fájdalom is. De a bölcsességfognál ha szó szerint szétfúrják az egész fogat, és belemennek az idegekbe akkor ott nem fogok tudni azért imádkozni, hogy bárcsak már ne fújjon mélyebbre mert egyre jobban érzem.

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy a műtét után milyen fájdalomra kell számítani? olyasmire mint egy fogfájás, vagy idegi fájás, vagy csak sima ínyfájdalom, vagy milyenre?


Előre is köszönöm a válaszokat


2021. febr. 10. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A bölcsességfog-eltávolítás teljes érzéstelenítés mellett történik. A tömések nem feltétlenül, kisebb fúrásoknál nem is szoktak egyáltalán injekciót adni. Szóval amiatt felesleges aggódnod szerintem, hogy műtét közben fájni fog. Nekem több bölcsességfogat is kivettek már, de maga a műtét inkább csak kellemetlen volt mindig, ahogy a szájsebész feszegette meg kalapálta az állkapcsomat, konkrét fájdalmat szerencsére nem éreztem egyáltalán.
2021. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem volt vészes, de elég egyéni dolog, ha te ennyire érzékeny vagy, lehet, hogy kevésbé hat neked az érzéstelenítő. Beszélj a dokival.

Nekem amúgy csak 1 bölcsességfogamat szedték ki műtéttel, másik kettőt rendes húzással.

2021. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Műtét után a szájzár a legrosszabb, nem tudsz tőle enni, mondjuk nálam nem volt gond, rám fér a nagy seggem miatt :D
2021. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Kellemetlen, de ki lehet bírni. Fájni igazából nem fog, hiszen érzéstelenítve lesz. Miután kimegy az érzéstelenítő természetesen nem lesz kellemes, de ha ügyes a doki, minden rendben lesz, ne aggódj.
2021. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nagyon jó dokim volt, 20 perc alatt megcsinálta, ebben benne volt az érzéstelenítés, kiszedés és varrás is. Nem fájt, utána viszont pocsékul voltam.
2021. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Brutális, mintha vascsővel 2x 3x állkapcson vernének.
2021. febr. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!