Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Innyel fedett bölcsességfog...

Innyel fedett bölcsességfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
3 hónapja húzom halasztom a fog eltávolítását mert tartok tőle, viszont pár nap múlva műtéttel kiveszik :( Ki hogy viselte mennyire fájdalmas?
2020. okt. 27. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. A jobb alsót nagyon megszenvedtem, mert be volt gyulladva. A bal alsót tovább tartott kiszedni, meg varrni is kellett, de az nem volt vészes egyáltalán.
2020. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem egyszerre szedték ki műtéttel a bal alsót és felsőt. varrni is kellett. a műtét nem fájt az érzéstelenítők miatt, de utána nagyon rossz volt. aznap nem ettem semmit (reggel volt a beavatkozás), flectort kaptam,ami nem nagyon használt (vagy még így is nagyon fájt) ,aztán bedagadt az arcom, ami 4-5 nap múlva múlt el. 1 hétig nem tudtam keményebb dolgokat enni, csak pépeset. szájzáram is lett,ami pont elmúlt varratszedésre.
2020. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyira félek tőle, meg 1 fogam sem húzták ki soha :(
2020. okt. 27. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is olyat kellett kiműteni, ami még nem nőtt ki (és amennyire ferdén volt, nem is tudott volna). Érzéstelenítik, így műtét közben egyáltalán nem fog fájni, csak fura érzés, hogy a szádban turkának. Utána meg fel fog írni egy erős fájdalomcsillapítót, szóval a gyógyulás se olyan szenvedős. Az arcom nekem is bedagadt néhány napra, de más panaszom nem vol. Én nagyon féltem tőle, de ahhoz képest tényleg kb semmiség volt az egész. Varratszedés egy hétre rá volt, utána még emlékszem, hogy pár napig szedtem még a fájdalomcsillapítót, de akkor már csak fél adagot. 1,5 hét után már teljesen biztos, hogy gyógyszer se kellett és enni is tudtam ugyanúgy bármit.
2020. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hellmano ***** válasza:
Nekem 4 ilyenem van és az alsó 2 brutálisan nagy méretű és fekszenek, tehát ráfekszenek az utolsó 2 fogamra. Hát, amiket nekem mondott a figura, hogy mi hogyan meg merre...őszintén nem mentem bele, hogy kivegyék. Mivel nekem baromi nagyok és fekszenek így húzni nem lehet csak felvágni darabokra és úgy kiszedni, de aztán altatást mondott a doki és azonnal lemondtam, jó még felajánlottak egy ilyen éber altatást, amikor nem tudsz mozogni csak vagy, na az meg felőrölne idegileg, ha nem tudok mozogni, ha akarok szóval ezek miatt nem mentem bele még talán ki is szedettem volna őket, de ez az altatás meg éber altatás téma miatt nekem teljesen off így maradtak. Kár, hogy gyerekkorban nem szedettem ki amúgy csak sajnos azidőben még gyerekcipőben járt a fogászat 80-as évek 90-es évek eleje...
2020. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!