Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy teljesen letört fogat is...

Egy teljesen letört fogat is "fel lehet építeni"?

Figyelt kérdés
Olvastam róla (és egy rokonom is mondta), hogy egy teljesen letört fogat is fel lehet építeni. Van egy fogam, amimnek koronája szinte már nincs, minimális rész áll csak ki az ínyből. Menthető így (nyilván jó sok pénzért), vagy ki kell húzni a gyökereket?

2021. febr. 14. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fogorvos, de laikusként simán el tudom képzelni, hogy befaragnak egy csapot az állkapcsodba amire lehet rögzíteni műfogat. Szóval szerintem nem lehetetlen.

De ha egy szakember pontosabban válaszol, az engem is érdekelne.

2021. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
A mai orvostudomány még akkor is gyönyörű fogsort tud készíteni, ha egy fogad sincs. Minden megoldható, ne aggódj. Viszont meg kell fizetni az árát.
2021. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvos majd eldönti, hogy mi a megfelelő megoldás, mert a megmaradt rész és a mellette levő fogak állapotától függően elvben több megoldás is létezik. Jó fogorvos csak egészen szélsőséges esetben dönt a meglevő fogrész eltávolítása mellett.
2021. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Fogorvos ki fogja pucolni az elhalt részt, és amennyiben a fog íny fölött 1 mm-rel van akkor fel tudja építeni. Ha nincs, akkor is van hogy ki vágnak az ínyből hogy tudjanak rá építeni. Függ a körülményektől, de minél hamarabb mész annál nagyobb az esélye, hogy még meg tudják menteni.
2021. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem felépítettek egy kis csonkra tulajdonképpen. Más ismerősnél is tudok ilyet (és ezek még tömésnek számítanak). Amúgy államiban csinálták nekem. Szóval keress egy jó dokit, aki meg tudja csinálni!
2022. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!