Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt fogszabályzás tényleg...

Felnőtt fogszabályzás tényleg egy vagyon és sok macera?

Figyelt kérdés

25 éves egyetemista vagyok.

A fogaim egészségesek, a fogorvosok mnidig dícsérik, ha elmegyek ellenőrízteteni őket, hogy ritka szerencsés vagyok velük.

Ám van egy szépséhibájuk , sajnos a felső két első fogam nem nőtt egy síkba. Ez mondjuk csak alulról látszik .De engem nagyon zavar és haragszom a szülimre, hogy 11-12 évesen nem vittek fogszablyzásra. Felőttként tényleg többm illióba és sokkal több időbe kerülne ?? A láthatatlanról meg úgy tudom, még drgább.

Segítene valaki ? Köszi.


2010. aug. 17. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Igen, általában nagyon drága és hosszadalmas.

Ha neked csak a "kapafogaiddal" van gondod, próbálj tájékozódni itt: [link]


)Nem tudom az árakat, bár engem is érdekelne...)

2010. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

azért milliókba nem kerül! főleg így, hogy a te fogaiddal alig van gond, jó esetben egy éjszakai (kivehető) fogszabival megúszod az egészet!


nekem hetedikes koromban raktak fel állandót, felülre, majd 1,5 év múlva alulra is. magándoki csinálta, és 400e-be került összesen az egész. (már 8 éve volt)

5 évig hordtam a fogszabit, és a pénzt ez alatt részletekben lehetett fizetni.


szóval menj el nyugodtan egy dokihoz érdeklőbb meg, hogy milyen fogszabályzó kellene neked (szerintem elég az éjszakai, mert ez nem nagy probléma, amit leírtál) nem hiszem, hogy 200e-nél többe kerülne.

21L

2010. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*érdeklődd
2010. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 25 éves vagyok, és tavaly októberben kezdtem el fogszabályozós fogorvost keresni, nagyon körbe jártam a témát 2 hónap alatt. Igaz én azért akartam fogszabályzót, mert eléggé torlódva voltak a fogaim, csak utólag jöttem rá, hogy a közel egy centis elölharapásom (ugyanaz, mint neked) milyen komoly problémát jelentett.


Összesen 7 helyen voltam, hallottam mindent, nem volt 2 egyforma vélemény.


Az árakat illetően...a legdurvább árajánlat, amit az egyik helyen kaptam, az 1.300.000 Ft volt. Azt hittem kiesek az orvosi székből.


Én úgy indultam neki, hogy max. 100.000 ft-ot vagyok hajlandó rászánni, de elég hamar rájöttem, hogy mennyire benéztem ezt az összeget. A legutolsó helyet egy netes fórumon javasolták, a doki betegeinek a 90%-a fogszabályozós felnőtt: (végül nála maradtam, és egy pillanatra sem bántam meg)


[link]


A fogdokit a szaktudását illetően is a legjobbnak ítélem meg, és az árai is messze a legjobbak.


Nekem minifém fogszabályzóm van, ez 155.000 Ft volt. És ez nem egy ív ára, hanem ez már mindkettőé, tehát alulra-felülre egyben.


Az esztétikusak közül van műanyag (200 ezer) és zafír (250 ezer) De ez még csak maga a készülék...ezután sajnos számolni kell még egy nagyjából ugyanekkora összeggel, ami a későbbi kezeléseket fedezi.


Nekem -ha minden jól megy- olyan 350-400 ezer körül lesz a vége.


A készülék árát egyben kell kifizetni a ragasztáskor. A későbbi kezeléseket lehet részletekben, elég sokan vannak, akik 2-3 havonta fizetnek, 30-40-50 ezer forintot. Én minden alkalom után fizetek (2 hetente járok) általában 4-6 ezer forint közötti összeget.


Ami még nagyobb kiadás, az az elején a röntgen készítése, az olyan 8.000 Ft körül van, illetve a tervezet elkészítése ez kb. 20 ezer ft.



Ennyi idősen már úgysem kapsz éjszakait, hiszen a fogak erősen csontosodtak, semmit nem javítana az éjszakai fogszabályzó


Ennél a fogorvosnál a legbonyolultabb eset is max másfél év. Nekem talán novemberben már lekerül, és akkor összesen 11 hónapot volt fönt.

2010. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kösz. Sok jó tippet adtatok.

Kedves utolsó, tudsz adni vmi elérhetőséget az orvosodról ?

2010. aug. 19. 00:43
 6/14 A kérdező kommentje:
jaj, bocs , utolsó . most vettem észre, hogy megadtad a linket. köszi.
2010. aug. 19. 03:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó tényleg nagyon jól leírta, csak kifelejtette mondani, hogy még plusz költség a foghúzás, tömés ha kell. Ezt is fel kell számolni, nekem például ki kellett műteni a 4 bölcsifogam, ami majdnem még egy annyi, mint a fogszabi. De persze lehet, hogy szerencsés vagy és nem kell ilyesmi.


"Ennél a fogorvosnál a legbonyolultabb eset is max másfél év."


Ezzel nem értek egyet, mert nem a dokitól függ, hogy mennyit kell fenn legyen a készülék. Akkor lehet, hogy a nagyon bonyolult esetekkel nem foglalkozik.

2010. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

[link]

(1) 317-6169

Hétfőtől csütörtökig van rendelés 14 órától.


A foghúzások, tömések drágábbak, így van.

Nekem a két felső ötösömet kellett kihúzni, egyszerre lett kihúzva mindkettő, és a kettőért fizettem 12 ezer forintot.

Illetve pont tegnap cseréltettem ki egy tömést, az 8 ezer forint volt.

A felső bölcsességfogaimat is ki kell majd húzni, de árakat nem tudok.


Egyébként nem akarok vitázni, de nem szoktam a levegőbe beszélni. Ismerem nagyon sok betegét, és a legtöbbjük egy év alatt végez. Ennek az az oka, hogy nem másfél havonta járunk aktiválásra, hanem két hetente, van hogy hetente.

Hidd el, én egy roppant "bonyolult fogú" ember vagyok/voltam, és 8 hónap alatt szinte teljesen rendbe jöttek a fogaim. Van még pár hónapom hátra, de igazából már csak a középvonal és a harapás beállítás van hátra.

2010. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok .Köszi mindenkinek.

Amint tehetem, bele is vágok, csak ált. napi 14 órában valami elfoglaltságom van , szóval még pár hétig-hónapig lehet, h várok vele.

Nagyon bízom a sikerben.utolsó : nekem nem hiszem, h hzni kéne, és összesen egy tömésem volt eddig, tavaly.

Szerinted ez a "kapafog " egy skíba hozás kb. mennyi idő lehet éjszakaival ? Fél év ?


Köszi még egyszer.

2010. aug. 24. 11:26
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Nekem annyira sok gond volt a fogammal, hogy 5 év volt mire rendbe tette! Nem húzta ki egyetlen fogamat sem! És kb hetente jártam állíttatni! nem hiszem, hogy a te csodadokid meg tudta volna csinálni 1-2 év alatt, de legyen igazad.

(az állításokért külön nem kért pénzt, az elején megegyeztünk egy összegben és részletekben fizettem az 5 év alatt)

2010. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!