Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezeket szabad enni bölcsességf...

Ezeket szabad enni bölcsességfog húzás után?

Figyelt kérdés

Proteinpor(tejsavófehérje), majonéz(tojás), tejbegríz(tej) (A baktériumokat nem lehet kifőzni belőle?)

Vagy milyen kajákat ajánlanátok most? Kicsit tanácstalan vagyok, mert nem nagyon jut az eszembe olyan étel ami ne tartalmazna tojást/tejet.

És valahogy be kell vinnem fehérjét a szervezetembe, mert a húzás előtti antibiotikum kúra miatt is elhanyagoltam azt, és most megint 1hétig el kéne.


Ti miket fogyasztanátok?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. febr. 18. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Miböl akarsz milyen baktériumoak kifözni????


Foghúzás után nem javasolt tejterméket és magasabb fehérjtartalmú élelmiszereket fogyasztani, mert lassítja a sebgyógyulást.


Semmi bajod sem lesz, ha még pár anöig/egy hétig kevesebb fehérjét fogyasztasz!

2021. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én borsófőzelékez is ettem pürésítve, zöldséglevest, gyümölcs püréket.

Nem tudom te hogy bírod, én nagyon szenvedtem. És tényleg vagy másfél hónap volt mire minden tünetnek búcsút mondhattam. Egy hetet bírj ki, -sokat számít gyógyulás szempontjából. De nézz utána a növényi fehérjéknek ha tápanyag szempontjából ez most nagyon fontos neked.

2021. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Növényi fehérjék, növényi tejek (pl. Rizstej, mandulatej, szojatej... Stb). Ezeket fogyaszthatod. Igazából én mindent megfőztem növényi tejjel, a tejbe papít és a pudingot is.

Ha ragaszkodsz a majonézhez akkor létezik vegán verzió is! De igazából pár napot kell így kibirnod, amíg a seb összehúzódik.

Leveseket, főzelékeket is ehetsz.

2021. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!