Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy rossz fog fájdalma előidéz...

Egy rossz fog fájdalma előidézhet másik fogon is fájdalmat?

Figyelt kérdés
Jobb hátsó bölcsességfogam már elég rossz és kihúzós.. Fáj is rendesen.. De amióta az így különösen elkezdett fájni azóta elől is fájdalmat érzek egy olyan fogamon aminek az égvilágon semmi baja sincs. A fájdalom átmehet egyik fogról a másikra?

2021. febr. 20. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Átsugárzik a fájdalom más fogakra is. Sőt a rossz fog melletti fogak gyökereit tönkre is teheti. Ezért nem árt minél előbb orvosolni a problémát. Csak mondom: Akár fülfájásod is lehet, mert a füledre is átsugározhat a fájdalom.
2021. febr. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyomhatja az egész sort.

Ennek ellenére megbántam, hogy kiszedettem, jobban jártam volna, ha marad.

Ellentétben a fogorvosok állításaival nem igaz, hogy ha bármi ki fájdalom van, azonnal be kell avatkozni, fúrni, húzni, alakítani. Ez csak üzlet, és becsapás. Mindig az vált be a fogaimnál hosszú távon, ha magamra hallgattam, mert 100 ilyen panaszból 99 mindig magától elmúlt nyom és következmény nélkül.

Van is olyan fogorvosom, aki ilyeneket szokott mondani, hogy időjárástól fáj, semmi baja, stb. Mások meg azonnal csinálnának vele valami visszafordíthatatlant.

A másik oldalon lévő bölcsfogamat nem szedettem ki, szóval össze tudom hasonlítani. Nem kellett volna kiszedetnem azt az egyet sem.:((

2021. febr. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem ez a fogam már annyira rossz, hogy szinte már alig látszik ki az ínyemből úgy el van rohadva. Ezt kétlem, hogy bármi megtudná oldani a beavatkozás helyett. Letört belőle egy darab miután egy kemény ételre ráharaptam aztán rohamosan elkezdett romlani. És mindig tört le belőle. Sajnos ezt már nem lehet megmenteni!
2021. febr. 20. 03:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor szedesd ki minél előbb!

Hasonlóan voltam én is vele 7éve.

Félbetört,elmentem tb-s fogorvoshoz,hogy megnézze(akkor még csak kis darabka tört le).Azt mondta,kihúzza.Nem voltam rá felkészülve,maradt.

Eltelt 4év,semmi gond nem volt addig vele.

Majd minden előzmény nélkül,úgy elkezdett fájni 22:40kor,hogy magánorvosnál kellett 0:30kor kiszedetni,25000ft-ért,mert már a falat vertem fájdalmamban.

2021. febr. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jövő héten veszik ki a jobb alsó bölcsességfogam. Szájsebészeti eltávolítás lesz. Sajnos csak félig tudott kinőni helyhiány miatt. Amúgy nekem nem fáj a bölcsességfogam. A mellette lévő fáj. Legalább is úgy érzem. :) pedig az orvos mutatta röntgenen hogy belül szuvas.

Szóval van ilyen hogy máshol fáj mint ahol a probléma van.


2# - neked milyen gondot okozott a bölcsességfog eltávolítása?

2021. febr. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fájdalmak átsugározhatnak máshova. Nem csak más fogra, hanem más tájékra. Vagy más tájékról fogba! Ha tényleg (azaz a fogorvos szerint) is teljesen egészséges az a másik fog, akkor lehet, hogy erről van.
2021. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!