Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső bölcsességfogak alatti...

Felső bölcsességfogak alatti fogak kihúzása jó ötlet a bölcsességfogakra nézve?

Figyelt kérdés

Letört a felső rágó fogam (legbelső), a doki kihúzná, hogy lehúzódhasson oda a bölcsességfogam. Viszont én sajnálnám kihúzni, mert nem tört le belőle olyan nagy darab, így megmenteném inkább, de nyilván nem vagyok orvos.

Sztk-ban voltam, azt mondják ott sokszor egyből a húzást ajánlják...Érdemes lenne megnézetnem magánban is vagy bízzak benne és kapjuk ki?



2021. febr. 25. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A bölcsességfogad ki van már nőve? Ha igen,az nem fog bevándorolni a foghiány helyére,maximum fogszabályzással . De ha nincs kinőve dem a 8as fölött van az,hanem hátrébb ,úgyhogy vagy félreértetted amit az orvos mondott,vagy valami kókler és baromságokat beszélt,én a helyedben elmennék másik dokihoz.
2021. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs még kinőve, viszont pontosan így fogalmazott, hogy ha kihúzzuk azokat a fogakat, oda le tud szépen húzódni a bölcsességfog. :D
2021. febr. 26. 08:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel a megfogalmazással. A 7-es fogadon van egy nagy szuvasodás (nem letörött, kivéve, ha véletlenül meggymagra haraptál rá), sokszor még tömés szempontjából is nehezen hozzáférhető, nemhogy ha esetleg gyökérkezeltetni kell (van kivétel, mielőtt valaki leírná, hogy neki magánban jó pénzért megcsinálták). Igen, ha nehezen hozzáférhető és emiatt erősen kétséges, hogy lehet-e a szakma szabályainak megfelelő kezelést csinálni, akkor valóban azzal jár jobban az ember, ha eltávolítják, főleg ilyen esetben, amikor még van is esély rá, hogy a 8-as be tud menni a helyére. Erre ugyanakkor semmi garancia nincs, de sajnos ez nem egzakt tudomány, nem jósolható meg előre semmi sem 100 %-osan. Ha kezelteted, akkor azt a kockázatot vállalod, hogy sikertelen lesz, ami tipikusan nem most, hanem néhány év múlva fog kiderülni. Ha kihúzatod, akkor pedig lehet beáldozol egy fogat, ami a te esetedben akár menthető is lehet (ezt ugye mi így nem tudjuk) és a 8-as nem megy oda a helyére. Ha nem tudsz dönteni, kérj ki még egy szakmai véleményt.
2021. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!