Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabalyozó, majd implantátu...

Fogszabalyozó, majd implantátum beültetés?

Figyelt kérdés

A fogaimmal már kisebb koromban kiderült, hogy vannak problémák. Van kettő db tejfogam. Ezek azért vannak még meg, mert a maradandónak nincs gyökere, tehát az már nem is fog kinőni.

Elől úgy néz ki fent a fogsorom, hogy az egyes fogam mellett található a maradandó hármas (a kettes helyén), a hármas mellett meg a tejfog hármasom. Tehát nekem a maradandó hármas helyére kellene beültetni egy kettest, a hármast pedig a tejfog helyére kellene huzatni fogszabályozóval. Igazából egyáltalán nem feltűnő, viszont kezd zavarni, plusz nem szeretném megvárni míg magától kiesik a tejfogam.


Viszont az tart vissza az egésztől, hogy amikor kihúzzák a tejfogam, amig a maradandó hármas bemegy a helyére nekem ott maradni fog egy lyuk, ahova kerülni fog később az implantátum. Ilyenkor lehet kérni ideiglenes fogpótlást? Mert nagyon zavarna, ha ott x ideig nem lenne fogam.


Illetve azokat kérdezném akinek van beültetve implantátum.


A csontba fúrás után mennyi időt kell várni mig a végleges implantátumot behelyezik? Vagy esetleg ez orvos függő? Mert úgy tudom van akinek várnak hónapokat míg csontosodik, van ahol pár hét után rá is teszik.



#fogpótlás #Fogplantátum
2021. febr. 28. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet ideiglenesen koronát berakni, ha már a 3-as a helyére került. Nekem is van foghiány miatti ideiglenes koronám./esztétikai okokból/
2021. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minimum három hónap.
2023. okt. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!