Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fáj ennyire iszonyatosan...

Mitől fáj ennyire iszonyatosan a fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sok lyukas fogam van. Pontosabban 12 és egyet húzni kellett. Valószínű anyum génjeit örököltem, mert neki is ilyen fogai voltak, mostmár ahogy ő hívja bolti foga van. Eddig magán úton jártam fogászatra, de egy fog 15e volt és 12 fognák több mint 150 + még ha gyökérkezelni kell. (Hozzáteszem, annak a fogorvosnak arany keze van. Fájdalommentes volt a kezelés is és utánna is. A fogam amit húzni kellett szájsebészeti eset volt, de kivette). Úgy gondoltam a körzeti fogorvos be tud tömni egy fogat. Tévedtem. Nem fájt a fog alapból csak ha édeset ettem. Ma voltam délután. Kifúrta és én nem tudom mit csinált (nekem még ilyet nem csináltak) kaparta valamivel (nem gyökérkezelte) és már ott majd be sz@rtam (elérzéstelenített vagyis próbált). Azóta annyira fáj hogy a fejem bal oldala is nagyon fájt. Ráment a fülemre is. A fájdalomcsillapító is csak csillapítja egy kicsit és nem sokáig. Gyógyszeres tömést tett bele elméletileg. Jövő héten kell vissza mennem de addigra megbolondulok. Vizet alig birok inni mert a sírás kerülget csak langyosat. Miért fáj ennyire? Mit lehet tenni?


2021. márc. 3. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, az alapján gyökérkezelte. Menj holnap vissza soron kívül, tisztítsa ki újra. Attól a gyógyszeres töméstől bitangul tud fájni, de van, aki semmit nem érez.
2021. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem gyökérkezelte, mert mondta hogy sor kerülhet a gyökérkezelésre is. Majd ha megyek meglátjuk. A héten már nem rendel. Valaki máshoz elmegyek... másik körzet. 2 óránként gyógyszert kell bevegyek.
2021. márc. 3. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem gyökérkezelte, hanem csak közel került a fogbélüreghez a szuvasság tisztítása során. Valószínűleg kézi eszközzel vette el a felpuhult szuvas foganyagot, hogy a lehető legminimálinvazívabb legyen, és elkerüljétek a gyökérkezelést (egy gépi meghajtású forgóeszközzel könnyebb belekapni), azt a kapargászást érezted. De mivel közel volt a fogbélüreg, ezért tesznek be "gyógytömést". Ez egy plusz szigetelőréteg, mielőtt a végleges kompozit tömés rákerülne, hiszen önmagában az nagyon irritáló lenne a fogbélnek és tartós fájdalmat okozna.

Szóval összességében a fogorvosod megkísérelte elkerülni a gyökérkezelést, megőrizni a fogad vitalitását. De sajnos ez sem tuti módszer, előfordul, hogy mindezen próbálkozások ellenére, ha a panaszaid fennálnak még akkor is, amikorra viszarendelt, akkor gyökérkezelés a vége.


Ha időközben elmész másik fogorvoshoz, valószínűleg megkezdi a gyökérkezelést a panaszaid alapján.

2021. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megoldódott a problémád, kérdező?
2021. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Másnap már csak tompán fájt. Valószínű azért volt mert megpiszkálta. Ma már nem fájt annyira. Éjszaka még igen. Köszönöm a válaszokat. Vigyázok rá hogy ne egyek ott és kevésbé igyak hideget.
2021. márc. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!