Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iszonyatosan fáj a fogam....

Iszonyatosan fáj a fogam. Holnap délig kellene kibírnom. Viszont penicilin érzékeny vagyok. Milyen gyógyszer jó, amit tudnék kérni valakitől és nincs benne penicilin?

Figyelt kérdés
Algopyrin-ről tudok. Esetleg más fájdalomcsillapítókat ismertek?
2018. ápr. 9. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Cataflam 25 mg recept nélkül, max. 3x2 tbl 24 óra alatt. A penicillin egyébként nem fájdalomcsillapító, fogfájásra nem jó.
2018. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

A penicillin antibiotikum, amit csak orvos tanácsára szabad szedni, nem véletlenül kapható csak receptre... ha valaki tárol is otthon ilyesmit, az egyrészről hülye, mert mindig elmondják, hogy végig kell szedni, tehát nem sikerült ezt a rohadt bonyolult utasítást betartani, másrészről több száz antibiotikum kapható a piacon, a több 10ezer különböző bakteriális fertőzésre, hadd döntse el az orvos, hogy ha vkinek szüksége van rá, akkor pontosan mire és mennyi dózisban, mert ez sem mindegy egyáltalán.

Ha fájdalmad van, akkor fájdalomcsillapítót kell szedned. Elég lehet a 400 mg-os Advil, esetleg Cataflam, amit ajánlani tudok. Egyszerre csak az egyiket szedd.

2018. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A második válaszolót nem értem. NEM tudok bevenni penicilin tartalmú gyógyszert és NEM is keresem azt. 😊


Cataflam vált be.

2018. ápr. 11. 17:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nem is keresek penicilin tartalmú gyógyszert, mert penicilin érzékeny vagyok.
2018. ápr. 11. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Akkor még egyszer, úgy látszik nem esett le. A fájdalomcsillapító és az antibiotikum két teljesen különböző dolog. A penicillin egy antibiotikum, tehát a bakteriális fertőzés ellen küzd. A fájdalomcsillapító pedig fájdalmat csillapít, lázat, bizonyos típusoknál gyulladást. Csak olyan fájdalomcsillapítót fogsz találni a piacon, amiben nincs penicillin, mert a kettőnek köze nincs egymáshoz.

A kérdésednek nagyjából annyi értelme van, mintha azt akarnád tudni, hogy Samsungos legyél vagy Telenoros.

2018. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az orvosom mondta, hogy nem szedhetek minden fájdalomcsillapítót, mivel az erősebbek tartalmaznak penicilint.

Te vagy okosabb vagy egy orvos? Megvitatod vele?

Amit leírtál saját magamtól is tudtam. Nem nyolc általánossal rendelkezek. Csak a penicilin érzékenyesek válasza érdekelt, hogy nekik melyiket lehet.

A kérdésem feltevését majd én eldöntöm.

2018. ápr. 12. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó mamám!

A penicillin az kizárólag antibiotikum és pont. Bármi ami tartalmazza az receptköteles - ergó te olyan gyógyszert nem tudsz venni. Előfordulhat hogy valakinek a házipatikájában ott rohad, mert nem követte az orvos utasításait (ha idő közben valamiért le kell vele állni, akkor is vissza kell vinni a patikába hogy megsemmisítsék).

Ezenkívül az erősebb fájdalomcsillapítók is mind vénykötelesek - ezt még egy óvodásnak is illik tudni, aki volt már beteg. A problémádra a megoldás pedig nem a gyógyszer lesz, hanem a fogorvos. Persze vehetsz be fájdalomcsillapítót (pl. cataflam dolo, advil ultra), de egy idő után már egyik sem fog hatni.

Ha eddig nem érted, ne kezd el gépelni, hanem olvasd el újra.

2018. ápr. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, megvitatom vele szívesen, 2 hónap múlva jó magam is fogorvos leszek és egyébként bármekkora összeget rá merek tenni, hogy neked ilyet nem mondott senki, csak félreértettél valamit, illetve most próbálsz hárítani, hogy ne tűnj hülyének. Úgyhogy várom ennek az orvosnak a nevét, elérhetőségét, hogy megkérdezzem tőle, küldd kérlek privátban!

Az emailezést majd le is fotózom neked. Továbbra is az érvényes, amit leírtam (és amit még ketten is megerősítettek rajtam kívül). Nincs olyan fájdalomcsillapító készítmény, amiben volna penicillin. Pont.

2018. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!