Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Három hónapja tömött fog...

Három hónapja tömött fog mitől fájhat?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdett fájni. Egyre erősebben érzem. Nem látszik rajta semmi sérülés vagy szuvasodás. Természetesen holnap kérek időpontot a fogászatra, de szeretném tudni mire számíthatok.

Mitől fájhat egy ilyen, viszonylag frissen tömött fog, és várhatóan mit fognak vele csinálni? (felső nagyőrlő)



2021. márc. 7. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ujra tömnek.
2021. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz esetben nem sikerült rendesen megfúrni és a tömés alatt rohad tovább.
2021. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire volt romlott? Lehet, hogy közel van a fúrás mélysége és ebből adódóan a tömés is az ideghez/bélkamrához, és azt nyomja. Bár ez akkor inkább csak erősebb harapásnál jönne elő. Valószínűleg gyökérkezelni kell, mert úgy tudom, először mindig arra törekednek, hogy a fogat megmentsék gyökérkezelés nélkül, mert az idegek táplálják a fogat, ha ezt kiszedik, onnantól kezdve halott fog.
2021. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon mély lyuk volt a fogamba. Evés után szokott jobban sajogni. És a hideget vagy meleget eszek.

A gyökérkezelés jobban fáj mint a tömés?

2021. márc. 8. 03:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma már a gyökérkezelést normális helyeken érzéstelenítővel csinálják, nem lenne szabad semmit érezz belőle. Nekem csinálták anélkül itt Szerbiában annó az államiban, na azt nem akarod tudni...Állatokat nem kínoznak úgy. De privát dokimnál meg semmit nem éreztem belőle. Gondolom nálatok az EU -ban alapból nem szabadna anélkül csinálni. Tehát ne parázz, ha esetleg anélkül akarná, akkor szólj neki, hogy vagy elmégy másik dokihoz, vagy húzza ki, ahhoz úgy is muszáj érzéstelenítő.
2021. márc. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szó sincs ilyenről hogy nem érzéstelenítene. Ilyenről még nem is hallottam.

Töméshez is kaptam szurit. (magánrendelő amúgy, nem tudom Sztk-ban hogy megy)

Csak nekem a fúrás valahogy így is fájt. Kaptam közben még extra injekciót, de akkor is. Az orvos szerint azért, mert felső fog és érzékenyebb.

2021. márc. 8. 03:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!