Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges az hogy a fogorvoso...

Lehetséges az hogy a fogorvosom nem vette észre röntgenfelvételen hogy egy kicsit be van gyulladva az ínyem?

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem a fogíny gyulladás szabad szemmel jól látható, röntgenen nem tudom látszik-e egyáltalán.
2021. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ínygyulladás röntgenen nem látszódik. De a foggal rendelkező lakosság gyakorlatilag 100%-át érinti ínygyulladás.
2021. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ínygyulladást szerintem nem röntgenen vizsgálják. A szádba nem nézett bele az orvos?


2# - hogy érted hogy minden foggal rendelkező embert érint az ínygyulladás? Nekem szerintem nem szokott lenni. Vagy lehet ezt nem észrevenni?

2021. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


A 100% lehet túlzás, de valóban SZINTE mindenkinek van ínygyulladása. Saját magukon általában akkor veszik észre magukon az emberek, ha már zavaró mértékű (pl. fogmosás közben vérzik az ínye).

2021. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges, hogy nem vette észre a röntgenfelvételen. Hiszen azon nem látszik. Röntgenen azt látná, ha már csontpusztulással járó fogágybetegséggé fajult az ínygyulladás.


Szimpla ínygyulladást szájba nézve lehet észrevenni.

2021. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, bocsi a hülye kérdésért, válaszok alapján mindenkinek nyilvánvaló volt hogy nem látszhat röntgenen.


#4 Nekem még nem is vérzik, csak egy kicsit pirosabb, ezek szerint lehet hogy akkor nincs is akkora javíthatatlan baj?

2021. márc. 9. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy csontveszteseg nélküli szimpla ínygyulladás egyaltalan nem javíthatatlan. Alapos fogmosás es fogkoztisztitas megoldja a problémát.
2021. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!