Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső bölcsességfog műtét...

Felső bölcsességfog műtét mennyire durva, ha íny alatt van a fog és ferdén? Egy jó szájsebész mennyi idő alatt tudja kiszedni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom kiszedte minden gond nélkül bent voltam kb. 20 percet. (Mind a két felsőt kivette). Alul durvább, ott csak az egyik oldalról vették ki egy alkalommal nem akarták mind a kettőt. Szerintem egy jó dokival simán kiveszik neked is. Ha nagyon macerás, akkor kiműtik, szerintem ebben az esetben csak az egyik oldalról, pár hét múlva pedig a másikról is, hogy tudj enni.
2021. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hellmano ***** válasza:
15%
Nekem ugyanez van, baromi nagy fekvő bölcsességfogaim vannak, amik az íny alatt helyezkednek el. Nekem, amiket elmondtak a műtét előtt, hát nem mondtam ott helyben a dokinak, de azonnal tudtam, hogy nem fogok belemenni a műtétbe. Bár én nem magától a műtéttől, hanem az altatástól vagy éber altatástól féltem inkább. Ezt sajnos altatás nélkül nem tudják megoldani. És emiatt mondtam végülis le az egészet. Kár, hogy gyerekként nem lett kiszedve, de akkor még szartak a fogászatra, amikor én voltam gyerek... így felnőttként meg ettől az altatás résztől parázok őszintén. Az éber altatás meg , azért nem jó, mert akkor az ember ébren van tud mindenről, de ugye nem tud mozogni, na ez meg a halálom, ha nem bírok megmozdulni, azonnal elönt az adrenalin és majdnem szétrobbanok, hacsak 1 pillanatra nem tudok megmozdulni, ha akarok, tényleg, mintha szét akarna robbani a kezem meg a lábaim, akkora feszültség keletkezik bennem. Amúgy maga a műtét, annyi, hogy elmondják, hogy felvágják az ínyt, majd darabokra vágják a fogat és darabokban kiszedik, persze elmondják menyílhat az arcüreged, ami meg baromi veszélyes stb. szóval maga a műtét nem annyira félelmetes meg ugye műtét után szájzárat kapsz stb.
2021. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A felsőnél kétlem, hogy kell altatás. Eldőlt fogakat is kivesznek altatás, bódítas nélkül, helyi érzéstelenítéssel, még akkor is ha azt műtétnek nevezik a vágás es varrás miatt. De majd az orvos megmondja, felesleges itt íjesztegetni a kérdezőt. A lényeg a jó orvos, nézz körül a neten milyen véleményeket írtak a fogászatról!
2021. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom hol altatnak, biztos van ilyen, de nekem helyi érzéstelenítés volt, vágtak, fúrtak, faragtak, kalapáltak, mindent csináltak, maga a menet nagyon durva volt, kb. 30 perc, mondjuk a művelet alatt fájdalmat nem éreztem, de utána 2 hétig szájzáram volt, szóval ha előre tudom, akkor nem megyek bele.
2021. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hellmano ***** válasza:
Nem ijesztegetésnek szántam és a megye legjobb szájsebész orvosánál voltam, aki elég menő doktor. Ez 2015-ben volt, nekem extrém nagyok a bölcsesség fogaim szinte ritka példányok, mikor megláttam a röntgenen mondom én is egyből, hogy jajjj... Ott mondta ezeket, amiket írtam, hogy nekem csak így lehetne megoldani bennfekvéssel, de akkor egyszerre kiszedték volna a kettő felsőt. De, mint írtam én magától az altatási résztől tojtam be, nem is a többitől. Nos azóta is megvannak a bölcsesség fogaim és benn vannak 42 évesen már tuti nem vágok bele, hogy kiszedessem, ezért írtam, hogy nagy kár, hogy anno gyerekként nem szedték ki, de akkoriba egy trágya volt a 80-as években a fogászat, főleg sztk-ban...mikor már felnőtt lettem, akkor onnantól kezdve már soha nem mentem sztk-ba csak magán dokikhoz.
2021. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 perc volt.


Az alsó meg 25. Egyébként nem nagy cucc, ha normálisan elérzéstelenítenek, akkor csak kellemetlen, hogy berreg a fúró az agyadban :D, meg hallod, hogy ropog a csont, de nem fájdalmas (kiv., ha gyulladt a fog).


A gyógyulási szakasz meg: nekem soha semmi gond nem volt vele, már aznap tudtam enni is (másik oldalon), nulla szájzár, nulla fertőzés.

2021. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos altatás nélkül nem tudják megoldani. - mi lenne, ha nem írnál orbitális bromságokat??? :D


Simán kiszedik altatás nélkül, ugyanis az anesztézia sokkal nagyobb veszélyt rejt magában, mint az a 10-30 perc műtét.

2021. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hátha valakinek aktuális még


Egy magán szajsebesz nagyon jól megtudja csinálni fel ora alatt mindenféle fájdalom nélkül, az én orvosom kozbe beszélgetett is velem, hogy teljen az idő

2021. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miben másabb altatásban ha egyszer ugyan azt csinálja.

4 bölcsesség fog egyszerre kivételénél altatnak...


40-50 éves kor felett nem gyulladhat be?

2022. nov. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!