Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Úgy gondolom mindent megteszek...

Úgy gondolom mindent megteszek azért, hogy szép és egészséges fogaim legyenek, mégsem azt az eredményt látom a színén amit szeretnék. Mit tehetnék még? A fogorvosom szerint természetes színe van a fogamnak.

Figyelt kérdés

Elég picike fogaim vannak, nem kifejezetten szépek, de ápoltak és nagyon vigyázok rájuk. Naponta 3x mosok fogat, 2x szájvizezek, nyelvemet tisztítom és szoktam időnként házilag fogfehérítőt is alkalmazni. Múlt héten voltam fogorvosnál, nincs lyukas fogam, igaz tömött már van, de az nem zavar. Az viszont nagyon, hogy ennyi odafigyelés után is nem szép fehérek a fogaim, rettenetesen szégyenlem mert mindig attól félek, hogy azt hiszi valaki, hogy igénytelen vagyok, pedig én mindent megteszek. Volt már, hogy a magánfogorvosom készített a fogamról lenyomatot és személyre szabott sínt kaptam amire a fogfehérítőt kennem kellett. Vásároltam már BrightWhite fogfehérítőt, és egyéb fehérítő eszközöket drogériákban, de egyik sem hozta azt amit szerettem volna. A fogorvosom szerint természetes színe van a fogamnak, a fognak nem kell hófehérnek lennie mert a csont sem olyan színű... de ezt ő úgy mondja h neki gyönyörű fehér a foga :(

Van aki hasonló cipőben jár? Annyira rosszul érint ez a dolog, hogy rendesen örülök, hogy most maszkot kell hordani és eltakarhatom a fogaimat :( Van még valami amit kipróbálhatnék? Ti elégedettek vagytok a fogaitok színével?

Amúgy nem kávézom, nem teázom, nagy ritkán iszom kólát.


2021. márc. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne ezen stresszelned.Ha az orvos is azt mondta akkor biztos nem sárgák a fogaid.Ha gondolod küldj privátba képet a fogaidról,megnézem.De szerintem szépnfogaid lehetnek,ha ennyi foglalkozol velük
2021. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam. Minden álmom volt egy lézeres fogfehérítés. Összegyűjöttem rá a pénzem, gyönyörű és látványos lett utána, viszont csak néhány hónapig volt látványos az eredmény.

Nem szabad ilyen bright white-okkal meg társaival kísérletezgetni, mert többet árthatsz. Ez a kiábrándító valóság.

Igaza van a dokidnak, a csont színe nem hófehér :)

Ami még látványos segítség lehet, az a cirkon pótlás, bár annak is borsos ára van.

Amit még én szoktam tenni, bár az sem a legegészségesebb,ne kövesd a példám néha elmenni szoláriumba :) Minél barnább az arcod, annál nagyobb lesz a kontraszt.Persze mértékkel. Vagy akár nyáron is megteheted nyilván a napon.

Remélem megnyugtattalak, átéltem ezt én is, de nem Hollywoodban vagyunk sajnos.:D

2021. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is ezt vagy elfogadod, vagy legvegso esetben porcelan hejakat tehetsz fel rajuk (de inkabb hanyagold ezt, hiszen egeszsegesek a fogaid).

En is ismerek egy csomo olyan embert, akinek sargas a foga, pedig tenyleg nagyon sokat foglalkozik veluk. Ez az alapszinuk.

2021. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos tényleg így van, függ a genetikától is, hogy milyen a fogzománcunk Hasonló vagyok én is,nagyon vigyázok a fogamra, tényleg a tőlem telhető legtöbbet megteszem, és még sem olyan, mint amilyennek elvárná az ember. Lassan már kezdem elfogadni, szerintem te is tégy így :)

Egészségesek a fogaid és ez a lényeg. Sajnos a médiában is, meg számos más helyen is a hófehér mosolyokat látjuk, de az nem az átlag, kategória.

Ne görcsölj ezen, fel a fejjel! :)

2021. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!