Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csiszolás előtt mindenképp be...

Csiszolás előtt mindenképp be kell tömni a lyukas fogat?

Figyelt kérdés
Körhíd készül a felső fogsoromra. 8db maradt, de nem egy lyukas közülük. Én úgy gondoltam hogy a csiszolás előtt ezeket tömni, illetve gyokerkezelni kell. De most a legutóbbi talalkkzasunknal úgy vettem ki a szavaiból hogy igy rosszan kezdi el csiszolni és majd csak menet közben derul ki hogy mi lesz. Tudna valaki ebben segíteni? Tenyleg kezelés nélkül is elkezdik csiszolni vagy én értettem félre a dolgokat 🤔
2021. márc. 13. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyökér kezelni nem kell őket, csak rendbe rakni. Fogkövet leszedetni, tömni pedig csak azt kell, amelyiken a szuvasodás akkora, hogy az nem tűnik el a csiszolással.

Nem is lenne értelme egy pici szuvasodást betömni, utána pedig lecsiszolni a tömést.

2021. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor valóban a csiszolás lesz a következő lépés. Akkor már csak abban bizakodhatok hogy a csiszolás után nem lesz fájos, érzékeny egyik sem. Mert ha igen akkor a le csiszolt fogat még lehet gyokerkezelni? Vagy azt már csak kihuzni lehet?
2021. márc. 14. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz érzékeny, csak 1-2 napig esetleg.
2021. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!