Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elhalt fogat mindenképp ki...

Elhalt fogat mindenképp ki kell húzni?

Figyelt kérdés
Tavaly el volt kezdve a gyökérkezelés a fogamon, amit magándoki csinált (kivételes alkalom volt, a helyi fogorvoshoz járok alapjáraton, mert magándokira nincs pénzem). Visszamentem a helyi (tb támogatott) fogorvoshoz, mondtam, hogy elkezdték és ő neki kéne folytatni. Mondta, hogy jó, jó.. persze. Hiába mondtam, mást csinált a fogaimon, majd legközelebb-mondta. Az asszisztens elfelejtett időpontot adni, én is elfelejtettem, párszor próbáltam felhívni a rendelőt, de egyszer se vették fel a telfont. Most mentem el, mert kiesett az ideiglenes tömés (több, mint fél év után). Mondta, hogy nagyon csúnya, nem tömheti be (ideiglenessel sem!!). Ki kell húzni, és a bölcsességfogat előreúzni fogszabályzóval. Alapjáraton szépen egyenesen állnak a fogaim, úgyhogy nem is értem. Nem maradhat bent az egyszer kezelt (szerintem mostmár elhalt) fog? Biztos ki kell húzni?

2017. márc. 21. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb kiesik.
2017. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De addig, amíg bírja, nem lehet benn?
2017. márc. 21. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az egyszer ide, egyszer oda járok fogorvoshoz elég kényes dolog. Főleg gyökérkezelésnél (amihez minimum 5-6 alkalom kell), mert a körzetis fogorvos nem tudja hogy mit csináltak a maszek rendelőben: nem ismeri a diagnózist, nincs nála a röntgen, nem tudja mit raktak bele a fogba, milyen lezárást tervezett (pl. nem sima gyökértömést, hanem gyökércsapot), vagy hogy szándékodban áll-e visszamenni hozzá... A maszek rendelő pedig sok esetben nem dokumentálja a kezeléseket, tehát elvész az információ. Az is lehet hogy úgy vette hogy te a maszekkal akarod csináltatni a gyökérkezelést és csak a többit akarod vele csináltatni.

A gyökérkezelt fog nem rendelkezik ideggel, tehát alapból elhaltnak számít. Éppen ezért elveszíti a viszkozitását és a terhelési érzékenységét (mint amikor ráharapsz egy magra), amitől nagyon törékennyé válik. Konkrétan annyira hogy rágásra már nem fogod tudni használni. Viszont ha még fiatal vagy és még van olyan saját fogad, ami még növésben van, akkor sokkal tartósabb megoldás lenne ha kihúzzák és fogszabályzóval a helyére rendezik a többi fogat.

2017. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A magándoki mondta, hogy a helyi fogorvosnál folytassuk. A röntgent úgy vittem oda, tehát a helyi doki csinálta volna, de szabira ment, nem volt helyettes, nekem pedig már egyfolytában fájt, úgy jött a magándoki téma. Teljesen tisztában volt a dolgokkal, hogy hogyan és mivel kezelte a másik doki.
2017. márc. 21. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!