Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszú távon tályog az ínyen...

Hosszú távon tályog az ínyen valakinek előfordult? Ha igen meddig? Okozott valami problémát? Egyáltalán nem fáj, néha feltelik és kifakad magától.

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Onmagaban ez nem olyan veszelyes, de a fog kozben folyamatosan rongalodik. Szinte biztos, hogy valamilyen szuvasodas okozza az allando gyulladast, ami elobb utobb teljesen tonkreteszi a fogat, peldaul eltorik.
2021. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most vagyok így, nagyjából 3 hónapja van ilyen a fogam mellett. Kis dudor, ami megtelik gennyenl, kiürül, pár napig elvan, újra megtelik. Éppen Karácsony környékén jelentkezett a probléma, januárban vizsgáim voltak, így jan. végén vette kezelésbe az orvos. Először felírt antibiotikumot, nem nagyon vitte le a gyulladást. Azután elmentem röntgenre, ott megállapították, hogy gyulladt a gyökércsúcs, ebből bizony gyökérkezelés lesz. Oké, gyökérkezelésen voltam 3 alkalommal, így is visszajön az a gennyes izé, így húzni kell a fogamat. Azért nem érzel fájdalmat, mert ürülni tud a kis dudoron keresztül a genny. Ha nem tudna, akkor borzalmasan fájna. De ez ne vigasztaljon, menj orvoshoz, egy hosszú távon fennálló gyulladás sok galibát okozhat.
2021. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogad, amelyikhez köthető a tályog, elhalt kronikus gyulladas áll fenn az esetében, csak azért nem fáj, mert tudott utat találni magának a nyalkahartya felé. De ez időzített bomba tulajdonképpen. Amint elzarodik, bedurran az arcod.

Ki lehet húzni ezzel éveket is akár, ez tény. De nem érdemes megvarni, amíg majd nem lehet gyokerkezelni azt a fogat, és húzás a vége. Emellett ez a fog egy góc a szervezetedben és a legkülönfélébb gócbetegségeket okozhatja.

2021. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem szeretném sokáig halogatni, de sajnos jelenleg anyagiakban nem állok úgy, hogy magánorvoshoz tudjak menni, sztk-ba pedig azt mondták a jelenlegi helyzet miatt húzást vállalnak csak.
2021. márc. 16. 19:11
 5/5 anonim ***** válasza:
4 Szerintem melóznak a sima, nem magán fogorvosok is. Én is így járok most.
2021. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!