Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy nagy lyuk balóldalról...

Van egy nagy lyuk balóldalról hátulról a harmadik fogamon és eléggé leis van törve. A felső állkapcsomon. Nagyon fájt kb 1 hónapig, nagyon félek a foghuzástól de már ugyérzem nincs választásom mert egyszerüen nem birom tovább. Nagyon fog fájni ?

Figyelt kérdés

Voltam a sürgősségin de csak gyulladás csökkentőtt irt.azota egész nap fáj az inyem sugarzik a fájdalom a halántékomba a fejembe még a torkomba is.

Bevan dagadva az inyem.

Csak akor mulik el a fájdalom pár másodpercre ha enyhén hideg vizzet teszek a számba és a fájó résznél tartom. Ezzel telik a napom és az északám is kb 2 és fél napja ébren vagyok félek csak rosszabb lesz emiat de enélkúl nem mulik a fájdalom csak erősödik.

Mit tenne a fogorvos ? Kb 4 nap még mig betudnék menni hozzá addig valami tanács ? Nagyon félek hogy rettenetesen fog fájni a huzás de igy sem birom már.



#fog #lyukas fog #letört fog #Gyulladt fog,iny
2021. márc. 17. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen gyulladt fogat antibiotikummal szokás kezelni ,mielőtt kihúzzák.

De ha esetleg nem adnak mégsem (én is jártam így,nem tudom mitől függ) ,kapsz 1-2 bivalyerős érzéstelenítőt,aztán semmit nem érzel,nemhogy fájna.

Ettől a fájdalomtól ,amivel most élsz semmilyen fogászati bevatakozás nem lehet rosszabb. Ha csak nincs trükkös gyökere a fogadnak ,akkor néhány másodperc alatt ki is jön. De ha 15-20 perc,akkor sem fogsz semmilyen fájdalmat érezni.Vegyél erőt magadon,és húzasd ki mert ez már jobb nem lesz .

2021. márc. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Reménykedem benne jogy ugyvan ahogy írod. Köszönöm.

Aról esetleg tudsz valamit hogy ha szedem az antibiotikumot a gyulladás miatt de egésznap közepesen hideg vizet tartokba számban hogy enyhits3 a fájdalmaz,nem hatástalanitja azbantibiotikum gyulladáskezelő hatását ? Mert páran mondták ithon hogy csak jobban begyullad a viztől.

2021. márc. 17. 07:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nincs erre befolyása a víznek. Nyugodtan csinálhatod, ha ez enyhíti a panaszaidat.
2021. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kicsit megnyugodtam.
2021. márc. 17. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!