Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kegyetlen rosszak a fogaim mi...

Kegyetlen rosszak a fogaim mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb az osszes fogam rossz pedig rendszeresen mosom.elöl fogínysorvadásom van és az alsó fogsoromon az osszes fogamon a tőnél fogkő van.felül a hátsót gyökérkezelték és már 2 éve benne van a gyógytömés es mivel regebben nem mertem azt az egyet mosni ovatosan mostam es azis fogköves lett de teljesen. Aztán van még egy fogam alul a hátsó a legdurvább aminek a fele nincs meg mert kiskoromban letört és egyre csak nagyobb lett a lyuk most meg nincs meg a fele és ha eszek vele pár percig nagyon fáj.szerintem rohad vagy nem tudom.kb 3 hét múlva megyek fogorvoshoz.tudom hogy rendszeresen kellett volna mennem orvoshoz.de elbasztam most probalok rajta valtoztatni.

2021. márc. 27. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A fogkövet ajánlott félévente de akár negyed évente is leszedetni, valamit elektromos fogkefét használni, plusz fogselymet vagy fogköztisztítót. Ha nem teszed íngyulladásod és -sorvadásod lesz, ha azt nem hozod rendbe, akkor záros határidőn belül bukod a fogaid. Egy fogimplantátum pedig 300-400 ezer Ft, szóval drága buli.
2021. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig világosan leírtad, hogy mi miatt rosszak a fogaid.

1. Nem jártál fogorvoshoz. Van olyan fogad, amiről pontosan tudod, hogy évek óta rossz. Ráadásul, ami már laikusként észrevehető, az mindig nagy, előrehaladott probléma, a kisebb lyukak detektálása a fogorvos feladata, márpedig ahol jól láthatóan vannak nagyobb lyukak, ott bizonyosan vannak kisebbek.

2. Lehet, hogy mosol fogat, de bizonyosan rosszul, mégpedig a fogkő miatt. A fogkő ugyanis az ott maradt lepedék megkövesedett formája, amihez hetek kellenek. Tehát ahol fogköved van, ott heteken keresztül nem sikerült jól megmosnod. Elég egyértelműen az elhanyagolás miatt ilyen rosszak a fogaid, ráadásul itt már sok visszafordíthatatlan probléma is fennáll, mint az ínysorvadás, de egyébként maga a fogszuvasodás is ilyen, mert onnantól kezdve az mindenképpen meggyengült foganyag lesz akkor is, ha a legkiválóbb fogorvos tömi be a legkiválóbb anyaggal, nálad ráadásul nem csak kisebb lyukakról beszélgetünk.

A jó hír az, hogy ha most változtatsz a szokásaidon, akkor a kialakult probléma nem progrediál tovább, de ehhez tényleg változtatni kell. Először is igen, fogorvoshoz el kell menni, legyen bármilyen rossz, végig kell csinálni minden kezelést, prioritás kell, hogy legyen. Ha el is készültél mindennel, fél évente kontroll. Neked azért kell fél évente, mert tele lesz kezelt fogakkal a szád, és mint írtam, ezek meggyengült foganyagok, könnyebben szuvasodnak alá, plusz az orvos tudja kontrollálni, hogy sikerült-e a szájhigiéniádon javítani.

Másodszor pedig akkor a szájhigiénia. Ha fogkő van, nem jó. Nyilván le kell szedetni, azzal otthon nem tudsz mit kezdeni, de a megelőzése a te feladatod. Fogmosás módosított Bass módszer szerint (YouTube-on van videó), tessék a fogkefével a fognyakat (fog és íny találkozása) is mosni, az ínyt masszírozni. A legtöbb ember ott rontja el, hogy nem ér hozzá az ínyhez. A fogaidnak több felszíne van, tipikusan az alsó metszők nyelv felőli oldala szokott kimaradni az alapos mosásból, mert nehezen esik kézre, plusz nem is lát rá az ember, érdemes ezzel a résszel kezdeni a mosást, söprögető mozdulatokkal (itt is ínyhez hozzáérni). Fogselyem mindennap: a fogközti részekbe nem tud behatolni a fogkefe sörtéje, a lepedéket pedig csak a mechanikai tisztítás távolítja el, erre való a fogselyem. Fogmosás előtt kell használni, de demonstrációnak érdemes kipróbálni fogmosás után, hogy mennyi szutykot szed még ki az ember (szagold is meg, meg fogsz lepődni). Fogselymet a tükörbe behajolva használd, hogy lásd, mit csinálsz. Vele is érj hozzá az ínyhez sőt, picit íny alá is be tudod vezetni "ütközésig".

Míg helyre nem jön a fogazatod, minél gyakrabban cseréld a fogkeféd, mert az addig egy baktérium tenyészet, de amúgy is érdemes 3-6 havonta kicserélni. Fogkefe sörtéje puha, esetleg közepes keménységű, fogkrém alapvetően mindegy, csak fluorid legyen benne, és érdemes váltogatni, ha elfogyott egy tubus.

2021. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

“Kegyetlen rosszak a fogaim mi lehet az oka?”


“felül a hátsót gyökérkezelték és már 2 éve benne van a gyógytömés es mivel regebben nem mertem azt az egyet mosni ovatosan mostam es azis fogköves lett de teljesen. Aztán van még egy fogam alul a hátsó a legdurvább aminek a fele nincs meg mert kiskoromban letört és egyre csak nagyobb lett a lyuk most meg nincs meg a fele és ha eszek vele pár percig nagyon fáj.szerintem rohad vagy nem tudom.”

2021. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rágás kell, keményebb növényi táplálék, amit nagyon alaposan rág az ember. És persze a fogselymet is feltalálták.
2021. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
lehet hogy igazuk van az előttem lévőknek de lehet genetika is
2021. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!