Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Havonta hányszor érdemes...

Havonta hányszor érdemes fogat mosni?

Figyelt kérdés

Eddig próbáltam olyan heti 2 = kb. havi nyolc alkalomra korlátozni, mert rengeteg vizet fogyaszt, a műanyag fogkefe meg árt a természetnek, így abból sem szeretnék gyakran venni. Szeretném ezt még tovább csökkenteni. Van esetleg olyan fogkrém, amivel elég, ha mondjuk csak heti egyszer mosok fogat? Fogmosás-mentes napokon fokhagymával kenegetem az ínyemet mert úgy tudom, az egészséges, de ezen kívül nincs más ötletem.


Előre is köszönöm!



2021. ápr. 7. 21:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne fokhagymával kenegesd az ínyedet, hanem miswakkal:


[link]


Ha már el akarod hagyni a plasztik fogkefét és fogkrémet, akkor állítólag ez a legjobb alternatíva. Mondjuk én szkeptikus vagyok, mert a fogkrémben lévő fluorid igenis kell a fogzománc védelme érdekében, de esetleg lehet azt csinálni, hogy napközben miswak az evések között, esténként pedig fogkefe+fogkrém.

2021. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Legalább fogselymet használj rendszeresen akkor, vagy nem tudom, talán fűszálat... Bár az is csak kiegészítő lenne.
2021. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ezzel a nagy spórlási mániáddal oda fogsz jutni, hogy a fogorvosnál, amíg rendbeteszik a hanyagságod miatt agyonszuvasodott fogaid több vizet fogsz a köpőcsészébe elpazarolni, mint amit most tennél, nem beszélve a többi ezzel járó környezetet romboló tényezőről, mint pl.energiafogyasztás, anyagok előállításához használt energia stb. amik kelleni fognak hogy ne fájjanak a fogaid néhány év múlva
2021. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Fárasztó96 ***** válasza:
65%
Napi 2x az elmélet. Legalább az estit tartsd meg. Én azt csinálom, hogy szárazon kezdem sikálni a fogaimat, majd öblítésnél csak pár korty vizet pocsékolok. Esetleg ha áztatni kell a keféböl a fogkrém maradékot, akkor eresztek többet a pohárba, de akkor sem esem túlzásba
2022. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!