Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A betömött fog újra lyukassà...

A betömött fog újra lyukassà vàlhat a tömés?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 10. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, persze. sajnos
2021. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tömés maga nyilván nem, de a fog és a tömés közti szinte mikroszkopikus rés évek múltán tágulhat annyit, hogy a baktériumok bejussanak és alászuvasodhat.
2021. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne sőt, valójában a restaurált fog hajlamosabb szuvasodásra a kettes válaszában leírtak miatt.
2021. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ezért jó biznisz a fogorvos...


Gyökérkezelés, gyökértömés, majd felszíni tömés magán dokinál 60e ft.


2 év múlva ez a fog érzékennyé válik.. kihúzza 25e-ért.


Majd kell egy pótlás 35e/fog.. de ugye 1 fogat nem tud pótolni, mivel hidat csinál a mellette lévő kettőre, szóval 3x35e-be fog kerülni, ugyanis azokat is le kell csiszolni és helyre kell állítani..

2021. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

#4

Rajtad múlik, kérheted egyből a foghúzást, akkor megúszod ezt a sok kört, ami azért van hogy még nagyon sokáig saját fogad legyen egy pótlás helyett...

2021. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség, mert van olyan tömött fogam, amit még gyerekkoromban tömték és azóta is olyan!
2021. ápr. 10. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:
A teljes igazság az, hogy egy tömés kibírhat 10+ évet, meg tönkremehet fél év alatt is. Mérettől, elhelyezkedéstől, tömőanyagtól és szerencsétől függ. Meg biztos vannak ügyesebb és kevésbé ügyes orvosok is. Nekem eddig szerencsém volt :-)
2021. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is és végre valaki, aki megnyugtató igazságokat ír, köszönöm!
2021. ápr. 11. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de az már nem fog fájni. Én jártam már így. 10 évet lazán kibírt, aztán kiesett és utána az egész fogam eltűnt majdnem, csak pár gyökérdarab maradt, amit szájsebész szedett ki. Egy pillanatig sem fájt soha, csak a gyökérkezelés előtt 1-1 másodpercre mikor rosszul haraptam.
2021. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!