Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtömés mennyire fájdalmas?...

A fogtömés mennyire fájdalmas? Hogyan kell ezt elképzelni, mondjuk egy gyökérkezeléshez viszonyítva?

Figyelt kérdés

Holnap fogtömésre megyek és nem tudom, hogy mire számítsak. Legutóbb gyökérkezelésen jártam - és az sem volt vészes, minimális volt a "fájdalmas" rész, inkább volt kellemetlen kicsit a "mi történik ha" érzés miatt.


Foghúzásom - szájsebészeti klinikán - is volt már, az sem fájt (csak nagyon kicsit, meg utána a vér látványa és a tilalmi szabályok voltak kellemetlenek - meg mikor kiment az érzéstelenítő akkor is fájt annyira, hogy fájdalomcsillapítót kellett bevennem.


A fogtömést hogyan képzeljem el? Lesz érzéstelenítés? Nagyon erősen belefúrnak majd? Lehetnek-e komplikációk? Fájhat-e?


Felső jobb hatos fog lesz amúgy tömve. Az orvost ismerem, nála jártam legutóbb is, így nem félek, csak kicsit bennem van az aggodalom.



2021. ápr. 11. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Én kaptam 2 helyre érzéstelenítőt, lezsibbadt az arcom, ezután semmit nem éreztem ezért nem is tudom pontosan mit csinált. Alapvetően ha jól tudom csak akkor lehet tömni fogat ha a szuvas rész még nem érte el a fogbélt, így eleve nem lehet olyan fájdalmas mint egy gyökérkezelés. Az hogy mennyire fúrja az attól függ mennyire szuvas a fog. Szerintem nem kell félned.
2021. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kettő fogamat tömték, az elsőnél kaptam 2 érzéstelenítő szurit. El is zsibbadt a szám rendesen de a fúrájnál eléggé fájt.

Viszont másik fognál (ugyan az a doki ) érzéstelenítő nélkül mert csak kis lyuk volt, nem fájt.


Szóval nem tudom .

2021. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Semennyire. Ha nagy gond van, úgyis kapsz érzéstelenítőt, az leviszi a fejed, a világon semmit nem fogsz érezni még azt sem hogy van arcod vagy fogad. Ha nincs nagy gond én nem is kérek érzéstelenítőt, utálom hogy fél nap alatt megy ki a hatása, nem szoktam érezni úgy sem.
2021. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tömés az kb semmi a gyökérkezeléshez képest.

Nekem néha vicces kicsit...

Hallom hogy összevissza matat a számban a doki és kb olyan mintha egy fél szerszámos láda már benne lenne (persze nincs)de ettől mindig majd rám jön a röhögés.

2021. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.


Ez mondjuk tényleg vicces, én gyökérkezelésnél voltam így, hogy "most mi a fene történik?" - főleg, hogy másodiktól kezdve már érzéstelenítőt sem adott, mert "nem fog kelleni" és hallottam, ahogy néha "kattan" valami, mintha kifelé húzna valamit, de sosem értettem, hogy mi is történik.

2021. ápr. 11. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindegy mit csinálnak én halálra szoktam unni magam közben. Jobb ha van ablak előttem mert akkor azon nézegethetek ki.

Fájdalomcsillapító szurit ma már mindig adnak a tömés előtt, nem kell félned.

2021. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem az osszes fogam tomve vagy gyokerkezelve van, huztak mar fogat, ferden nott bolcsessegfogat es tulajdonkeppen nekem a sima foghuzas volt legrosszabb. Sot, egy fogkoleszedes sokkal rosszabb barmelyiknel. :D Na meg a fogszabalyzo huzasa, fuj. :D

Nekem a fogtomesben az a kellemetlen, amikor azt a fem szerszamot rarakjak es ratekerik a fogra, gondolom igy kuloniti el a mellette levoktol, az kellemetlen az inyemnek, de egyebkent meg semmit nem lehet erezni, mert erzestelenitovel szoktak altalaban csinalni. Es a sima tomott fog, mikor kimegy az erzestelenito hatasa altalaban utana sem feszit ugy, mint egy gyokerkezelt fog.

2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!