Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen alakúak lennének a...

Milyen alakúak lennének a fogaink, ha nem használnánk fogkrémet?

Figyelt kérdés

Nemrég fel kellett políroznom egy fém felületet itthon kézzel, és mindegyik paszta túl durva volt: fogtam egy kis darab textilt, és fogkrémmel fel sikerült polírozni közel tükörsimára


A kérdés, hogy mennyire kerekíti le a fogainkat a fogkrém napi szintű használat mellett?



Ha nem használnánk fogkrémet, hanem csak vízzel mosnánk fogat, akkor sokkal élesebb széleik lennének?



2021. ápr. 18. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy az alakjukat valtoztatna, inkabb a feluletuket, a felszinuket
2021. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fogzománc keményebb a legtöbb fémnél. Bár tud kopni, sőt van is egy ún. természetes kopása, de ahhoz jóval több kell egy fogkrémnél. A savas ételek/italok erősebben koptatnak, plusz egy keményebb fogkefe. De az is mérvadó, hogy a zománc vastagsága nem egyenletes: a fognyakon és a frontfogakon vékonyabb, ezért itt a savhatás és a hibás fogkefe használat is jobban hat.

A fogkrémek legfontosabb tulajdonsága, hogy a zománcból kioldott ásványi anyagokat fluorid segítségével visszapótolja. Ez viszont csak akkor működik, ha a lerakódott lepedéket a fogkefe és a fogselyem a fog teljes felületéről letakarítja. A lepedék egyébként a legnagyobb ellensége a fogaknak: olyan erősen tapad, hogy a nyál és a nyelv/ajakmozgások nem tudják lemosni, közben pedig a benne lévő baktériumok a szénhidrátok bontásával savat termelnek és folyamatosan oldják a fogat.

Egyébként nem lehetetlen fogkrém helyett csak vízzel fogat mosni, de ehhez alapfeltétel hogy jól kell fogat mosni és az étkezést is meg kell változtatni: le kell mondani a savakról és a szénhidrátokról. Tulajdonképpen vissza kellene állni az ősi étkezési szokásokra: nyers ételek és csak víz. A fogaink eredetileg pont erre lettek kitalálva: a nyers rágásból származó fizikai kopást nagyon jól bírják: a zománc is pont ott a legvastagabb, a rágófogak csücskeinek és barázdáinak nagyon jót tesz ha összesimulnak. Napjaink egyik legnagyobb fogászati problémája, hogy sok esetben a rágófogak barázdáit a legjobb technikával sem lehet megtisztítani (nem fér bele a fogkefe sörtéje), mivel nem rágunk eleget és sokkal kisebb a fog természetes kopása. Ezért ha nincs időben kezelve (gyerekkori barázdazárás vagy kisebb tömés), akkor elkerülhetetlenül elkezd szuvasodni a fog.

2021. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelentős alaki változást a fogkrémek nem okoznak. Bizonyos mértékű abrazivitassal rendelkeznek (ezek meghatározott határértékek között mozoghatnak csak), ez segíti a lepedékeltávolítást. A fehérítős fogkremek pl nagyobb szemcseméretűek, ezekez nem is javasolt a tartós használatuk, mert hosszútávon elvékonyíthatják a zománcot.

Alakbeli eltérést tehát a fogkrém önmagában nem okoz, a fogak csücskei, élei simán az élet előrehaladtával a használat miatt kopnak.

2021. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a lerakódás nekem is problémát okoz néha, egyszerűen nem tudom úgy megmosni a fogam, hogy teljesen lejöjjenek, és egy idő után rossz lehellet áll elő (pedig nem dohányzom, próbálok vigyázni rájuk, és nincsenek tömések sem)


Ilyenkor bejelentkezem egy profi fogkő-eltávolításra, az valamennyire segít



Nem tudom a színészeknek hogyan oldják meg a tökéletes fogsort, de arra nekem lehet hogy nem futná 😊

2021. ápr. 18. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az az "abrazivitas"?

Érdemes magyarul is elmondani szerintem mert nem hiszem hogy mindenki szakmabéli aki itt olvassa a válaszokat.

2021. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudok angolul, értem mi az az abrazivitás 😊
2021. ápr. 22. 12:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kímélő, vagy szemcsementes fogkrémet is. Nekem egy fogorvos mondta amikor kikopott a fognyak, hogy biztosan vízszintesen mosom és mossam körkörösen és használjak szemcsementest.

Kicsi gyerekkorom óta gyenge az ínyem, visszább húzódott, ezért nekem kilátszott a fognyak, amit már nem véd zománc.

Márkát itt nem írok, mert az reklám lenne. Kis internetes kereséssel találsz megfelelőt.

2022. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!