Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak úgy elkezdett fájni az...

Csak úgy elkezdett fájni az egészséges fogam, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Par napja elkezdett noni a bolcsessegfogam es nagyon fajt es be is gyulladt. Kertem idopontot fogorvoshoz, penteken megyek.


Nos, hetfon kertem az idopontot mert akkor nagyon fajt a bolcsessegfogam, viszont ez a fajdalom megszűnt. Azt hittem minden rendben.


Na de! Tegnap ahogy setaltam hazafele es ettem egy szendvicset arra lettem figyelmes hogy egy also tehat megcsak nem is abban a sorban levo fogam faj. Erintesre erzekeny es ha kocogtatom akkor belenyilal a fajdalom. Azt hittem atmeneti de meg mindig faj.


Felevente jarok fogkoleszedesre es ellenorzesre, multheten voltam ellenorzesen. Azt mondta a fogorvos hogy nincs lyuk se szuvasodas, ne aggodjak, fogkovet is leszedte.


De akkor ez most mi? Lehetseges hogy a bolcsessegfogam gyulladasa kihat erre is es ezert faj? Vagy csakugy egyik pillanatról a másikra elkezd fajni a fogam? Nagyon rettegek attol hogy mi lesz, remelem nem kell kihuzni, mert egeszseges es nem volt fogaszati gondom mar 15 eve...


Szerintetek?



2021. ápr. 21. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Mit pánikolsz, ha egyszer azt mondta, hogy egészséges? Először is egy ilyen fájdalom akár jöhet és mehet, ki is sugározhat, okozhatja ínygyulladás is, de ha ne adj'isten mégis a fogadnak lenne baja, akkor se kellene kihúzni! Kihúzni a menthetetlen, hónapok-évek óta elhanyagolt fogat kell! A fogorvos után rögtön irány a pszichológus szorongás miatt!
2021. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Kihúzástól nem valószínű, hogy tartanod kell.

Arra kell számítanod, hogy meg fogja vizsgálni tüzetesen azt a fogat, ellenőrzi a vitalitását, esetleg készít egy röntgent is.

2021. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bölcsesség fogat kell húzni ilyen esetben ha kinőtt, nálam is ez volt.
2021. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!