Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogam nő, elvileg...

Bölcsesség fogam nő, elvileg egészséges, nincs szükség húzásra viszont a napokban elkezdett gennyesedni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtem. Nyáron voltam orvosnál, többen látták. Kihúztak egy örlőt, ami rossz állapotban volt, hogy kiférhessen. A röntgenfelvételeken ez a bölcsesség fogam egészséges, nem volt jele gyulladásnak, sem ferdén növésnek. Tisztán tartom, nagyon ügyelek a szájhigiéniámra. Viszont a napokban utaztam repülőn, lehet megviselt, mert éreztem a nyomást azon a területen. Azóta "bedurrant", fájt a fogíny körülötte. Mivel nincsen kint teljesen, ezért arra következtettem, hogy megint elkezdett nőni. Viszont tegnap vizsgálgatás közben arra lettem figyelmes, hogyha megnyomom, felhúzom az ínyt, ami a negyedét még borítja, elkezd gennyezni, vérezni. Az íny rész alól tör fel. A fájdalom megszűnt, de azért, a gyulladás megelőzése miatt ibuprofént szedek. Mit tehetnék még? Természetesen azóta még inkább tisztítom, ügyelek rá. Orvoshoz jelenleg nem tudok elmenni, meg annyira nem vészes a helyzet, csak megijesztett.


A segítséget előre is köszönöm!



2019. jan. 25. 17:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesirásért, mobilról küldtem a kérdést... Automatikusan "javított".
2019. jan. 25. 17:01
 2/5 Antalbaba ***** válasza:
100%
AMÍG eljutsz az orvoshoz: alapos, gyakori tisztítás - szájzuhannyal kiegészítve. Az orvos pedig érzéstelenítés után körbevágja, hogy az összes elvileg elérhető rész valóban felszínre kerüljön és tisztítható legyen. Kitartás addig is!
2019. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Huzasd ki minel elobb
2019. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem ugyanez volt, egyik napról a másikra elég nagy duzzanat lett a bölcsességfogamnál (íny alatt volt, nem is látszott belőle semmi). Kicsit felhúzva az ínyem kifakadt, utána a duzzanat is lement de nyomás hatására szivárgott még belőle, viszont fájdalom az egyáltalán nem volt. Igaz nekem kicsit ferdén állt, de ki kellett venni sebészi úton (2 napja volt). Féltem attól, hogy a gyulladás miatt nem fog úgy hatni az érzéstelenítés ahogy kellene, de nagyon ügyes dokim volt és semmi fájdalmat nem éreztem közbe. :D Szóval ha nálad is erre kerül a sor ne izgulj, nem lesz vészes, max kicsit időigényes.
2019. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azóta rendben van:) a szájzuhany tipp segítségemre volt.


Nem merném kihuzatni...

Az első és nem olyan régi húzásom katasztrófális volt. 8 órás beavatkozás, 3 orvos csinálta, három különböző helyen (aznap 6 ampullát kaptam). A harmadiknak sikerült 16 ezer forintért.

Megrepedt az állkapcsom a tortúrában, úgy képzeljétek el az egészet, mint egy Alien filmet, fröcsögött a vér mindenfelé, még a homlokomról is törölték.


Egy éve volt, mostanra gyógyult meg teljesen. Rengeteget szenvedtem, soha többet nem húzatok ki olyan fogat, ami nem totálisan káros. :(

2019. jún. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!