Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » ! Miért van ez gyerekkorom...

! Miért van ez gyerekkorom óta? (Pontosan nem tudom mikor jött meg de most már tini vagyok így ezért írtam ezt. )

Figyelt kérdés

Mindig kijön a herpesz a számon. Általában akkor ha strandon vagyok, de most a Balaton vizétől is kijött. Az az érdekes ha úszás órán vagyok akkor nem szokott kijönni. *lekopogtam* Pedig ott eléggé klóros a víz.


Voltunk már egy nőnél aki megnézte a számat mikor csúnya volt, elkért egy rakás pénzt és nem mondott semmit. Allergiás lehetek a vízre? Bőrgyógyászaton is voltunk már régebben.


Még egy kérdés: ha kenem a számat Zovirax kenőccsel, akkor használhatok Aloe First-öt? Mert azt olvastam valahol itt, hogy jéggel is le lehet borítani a sebzett szájfelületet, utána be kell kennie AF-el. Vagy mondjuk az Aloevera növényt használhatom? Sos, lécci,mindjárt itt a suli és úgy mennék első nap hogy totál megváltoztam és nem akarok herpesszel. Remélem elmúlik addig.


2010. aug. 22. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A herpesz mindíg jelen van a szervezetedben ha már fertőzödtél vele azaz egyszer már kijött..


Az okai ami miatt ki szokott jönni, leggyakrabban valamilyen gyulladás kisérőjele:


Na jó egy kicsit köznapibban fogalmazok mert így oldalakat írhatnék a semmiről!



A nyilt vízben nem a víz miatt jött ki a herpeszed hanem mert a napon voltál, a nap megégette a bőröd vagy napszúrást okozott ami enyhe gyulladással vagy irritációval jár, ez elég a herpesznek hogy a meggyengült immunvédelmű helyen előjöjjön.


Lehet még szuvas fogtól is, vagy ha éppen megjön a menstruációd!



Ha a herpeszed előjön az azt jelenti hogy az immunrendszered nincs éppen a helyzet magaslatán mivel nem tudja kordában tartani a vírust így az egy adott helyen felszaporodik elburjánzik!


Ha azt akarod hogy gyorsan elmúljon akkor egyél fokhagymát nyersen + citromot, és igyál sok ásványvizet.


A herpeszkrémek helyett meg próbáld ki a mentolos fogkrémet, rakd rá, és hagyd rászáradni!


Sokkal hamarabb rendbe hozza mint a zsíros krémek..

2010. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakran volt herpeszes a szám, nekem stressztől alváshiánytól jött ki de már egy ideje nem *lekopogom*. Nekem nagyon jó volt ez az átlátszó kis tapasz a herpeszre, ha még nem próbáltad, próbáld ki szerintem(:
2010. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!