Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megnagyobbodott ízlelőbimbók,...

Szabina Bencsik kérdése:

Megnagyobbodott ízlelőbimbók, vagy mi (mitő) lehet ez pontosan?

Figyelt kérdés

Előbb fogat mostam, és akkor láttam, hogy hátul, a torkom fele van kb 5-6 darab nagyobb pötty a nyelvemen, talán megnagyobbodott, begyulladt ízlelőbimbó lehet.Ha lejjebb nyúlok, érzem, hogy lehet még ott pár, de ezeket nem látom. 'Állagra' viszonylag kemények, egyáltalán nem fájnak, nem is érzem, most, hogy figyelem, talán egy picit érzek egyet, hogy ottvan, ha nyelek (de ez sem fáj,nem zavaró érzés).


Kissé hipochonder vagyok, szeretek a legkisebb hülyeségtől is megijedni, egy fejfájásból is képes vagyok agyhártyagyulladással diagnosztizálni magam (Webbeteg sajnos sokszor túl jó barátom), szóval csak nyugtassatok meg, hogy ez nem nyelv/szájrák.


Nem tudom, számít-e, de kb másfél éve dohányzom (nyilván az elején keveset szívtam, kb heti 7-8 szál, mióta online suli van, van, hogy 1-2 napig egy szálat sem szívok el, társaságban viszont többet is, napi 3-4 szál az átlagos).



2021. ápr. 24. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Azok a körülárkolt ízlelőszemölcseid lehetnek (papilla circumvallata). Változó, 8-12 darab van mindenkinek, egyvonalban helyezkednek el a nyelv hátsó részén.

[link]

2021. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,azok mindenkinek ott vannak két oldalt néhány nagy és közte kissebbek.

Ha lejjebb nyúlsz vagy nagyon kinyújtod a nyelved,látni fogod a nyelgyöki mandulákat is.

2021. ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!