Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy mondjam el anyumnak hogy...

Hogy mondjam el anyumnak hogy ne legyen dühös rám? Ha van rá lehetőség házilag EGYEDUL megtudom oldani?

Figyelt kérdés

Hát pár nappal ezelőtt vettem eszre, hogy hatul az egyik fogamon van egy barna kis folt:( nagyon megijedtem aznap nem ettem semmit, és eszembe jutott hogy 1 évvel ezelőtt ugyanaz a fogam volt szürkébb mint a többi. A lényeg hogy rendszeresen mosom a fogaimat, eddig sosem voltam fogorvosnál, teljesen fehérek de azthiszem hogy van egy fogam amin van egy kicsi lyuk. Egyáltalán nemfáj. A vírus miatt anyum nem örülne neki hogy fogorvoshoz vigyen, mert nagyon régóta itthon vagyunk a vírus miatt.(nem akarja osszeszedni) De én egyre jobban felek hogy nagyobb lesz a lyuk már enni sem merek:((

Valahogy megtudom oldani EGYEDUL is házilag?

Kérlek segítsetek

Köszönom

L



#fogszuvasodás #kicsibarnalyuk #háttsofog #Nincseselyelmennifogorvoshoz
2021. ápr. 24. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Elmégy fogorvoshoz egyedül
2021. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Fogorvoshoz el tudsz menni egyedül is házilag. Diagnosztizálni és lyukat betömni nem tudsz házilag. Nem öröm ilyenkor fogorvoshoz menni, de nagy valószínűséggel az nem lyuk, és akkor két percnyi szájtátással megúszod a vizsgálatot és remélhetőleg a vírust is. Vagy vársz, és csak akkor mész el, ha fáj, még akkor se lesz késő, a fogszuvasodás lassú. De hogy egy feltételezett, létező vagy nemlétező lyuk miatt ne merjél enni, az nagyfokú ostobaságra vall.
2021. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2/1 És 2/2

Hát anyum nem enged sehová el senkivel se meg egyedül se főleg nem most:(

2021. ápr. 24. 17:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez elképzelhetetlen, nem hiszem, hogy napi 24 órában fogja a kezedet!
2021. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy 16 éves lányt nem enged el fogorvoshoz? Mindenesetre közöld vele, hogy fogorvoshoz akarsz menni, mielőtt kérdezés nélkül eldöntenéd, hogy nem enged.
2021. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy évvel fiatalabb vagyok, de köszönöm a válaszokat.4.es válaszoló, nem fogja a kezem 24 órában csak egyszerűen nagyon szigorú és nem enged el sehova. Majd valahogy megpróbálom elmondani neki
2021. ápr. 24. 17:46
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
És a gyakorikérdések szabályzatát olvastad?
2021. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. Igen olvastam, de nem ez a lényeg:(
2021. ápr. 24. 18:00
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj de ez nem normális. Azért szenvedj te, mert ő retteg. Ha fél, oltassa be magát. Lehet hogy most épp nem fáj, de bármelyik pillanatban bedurranhat, es fájhat úgy, amit nem akarsz átélni. Ráadásul minél később tömik be, annál nagyobb lesz a baj. Állj oda elé, és mondd meg neki, hogy "anya, van egy rossz fogam, be KELL tömni. Mostam a fogaimat rendesen, de sajnos nem volt elég. Elmegyek fogorvoshoz (itt jó ha van már időpontod is, és akkor azt is mondd)." Nem tudom, mit csinál ha nem engedelmeskedsz, de lényegében olyat nem tehet (verés), mert azzal utána fordulhatsz máshoz, a lelki fenyítés meg... ne foglalkozz vele. Legyen fontosabb az egészséged, mint az ő félelmei. Sok szerencsét, remélem sikerül elintézned.
2021. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kovetkezo a helyzet. Ha nem faj a fogad, es amugy valoban lyukas, rendes fogmosas mellett az mar nem oszt, nem szoroz, hogy kesobb tomik be es neadjisten nagyobb lesz a lyuk.

Nem vagyok az evekig tarto lapitas hive, sot, de most ebben a helyzetben egy mezei szuvasodas, ami se nem faj, se nem gyulladas, tud varni. Napi tobb fogmosas, vagy vizzel oblogetes eves utan.

2021. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!