Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány havonta érdemes fogászhoz...

Hány havonta érdemes fogászhoz menni ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

6 havonta (megfelelő szájápolási rutin mellett) elég, nem?


Napi 2x fogmosás.

Egészséges étkezés.

Szájvíz 1x.



2021. máj. 1. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég. Nekem mondja a fogdoki is mindig. Pl egyik fogam gyanús volt, de nem volt benne biztos és akkor mondta, hogy fél év múlva mindenképp menjek. Végül be kellett tömni, most azt mondta, hogy elég 1 év múlva.
2021. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

És mi van ha nem mész, csak akkor amikor szükséges?

Évek óta nem voltam fogorvosnál, mikor 2017-ben elmentem fogkövet leszedetetni, és utána tavaly szeptemberben bölcsesség kihúzás miatt (előtte márciusban meg volt a röntgen).

Mind a fogorvos, mind a felesége megdicsérte a fogaimat, hogy milyen szépek.


Ha nagyon mehetnéked van, akkor egy évben egyszer elég.

2021. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

6 havonta szerintem érdemes, de ettől sokkal fontosabb, hogy kihez mész


Én jóban voltam a körzeti fogorvossal, akihez havonta jártam, tömés, fogkő levétel, ilyesmi dolgokkal.


Nagyon sok próbatömést csinált, sokszor az kiesett, várnom kellett, új időpontra.


Ezt meguntam és elmentem egy magán fogorvoshoz, aki elmondta, hogy ezzel a tényleg sok kezeléssel többet ártott mint használt, 2 gyökérkezelést is elrontott, az utána begyulladt, egyszóval voltak hibák.


Magán fogorvos megoldotta, mert neki inkább a minőségi munka a célja és hogy ajánljam másoknak, mint a körzetinek akinek minden mindegy (TISZTELET A KIVÉTELNEK MERT RENGETEG VAN)


Szóval, ha nagyon jó karban akarod tartani a fogaidat, akkor tényleg mosd és szájvíz de nagyon fontos lenne a fogselyem is.

2021. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
6 havonta illik menni
2021. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6-12 havonta
2021. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 5 éve nem tudtam elmenni - rendesen tönkre is mentek a fogaim. Mostanában szántam rá magam ismét a rendbetételre. Tavaly a vírus miatt kérték a fogászaton, hogy maradjak távol - influenzásnak éreztem magam.


(Édesanyám 2 és fél évig haldoklott egy szerencsétlen foghúzás után és 0-24 ápoltam.) Gyakorlatilag el sem mozdultam mellőle, még a kórházban is naponta kétszer látogattam. Magamat elhanyagoltam kissé.

2021. máj. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, félévente érdemes elmenni ellenőriztetni. Korábban én is nagyon szorgalmasan mentem, nem is volt baj hosszú évekig.


6-os válaszoló voltam. (Az én helyzetem extrém eset volt, mint olvasható feljebb az írás.)

2021. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, félévente érdemes.


#6: Sajnálom!:( Édesanyád egy foghúzás miatt halt meg? Bocsánat, hogy belekérdezek, de hogy történhetett ilyesmi?

2021. máj. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Igen, a foghúzás is közrejátszott, hogy közelebb jutott a véghez szegénykém - de előtte rengeteg rossz gyógyszert kapott, nem azzal kezelték, amivel kellene (tünetek alapján). A fogorvos nagyon goromba volt - sokáig bizalommal voltunk iránta. Ezután már otthagytam természetesen.


A résztvét nyilvánítást pedig nagyon szépen köszönöm! Jólesik,hogy vannak még rendes emberek is ezen az oldalon.

2021. máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint gorombaságában DURVÁN húzta ki a fogát és persze kilökte a székből ezután, nem tamponálta rendesen a sebet... hát többet biztosan nem akarom látni az illetőt!
2021. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!