Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma? Bölcsessé...

Mi lehet a probléma? Bölcsesség fog? Fogkő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy bal alsó bölcsesség fogam, ami műtét előtt áll, sajnos már 2-n túl vagyok. En ugy erzem az a fogam be van gyulladva. Eleg szuvas, es le is van töredezve.

Viszont a fő problemam, hogy az alsó 1es és 2es fogam a 2 metsző fog sajnos torlódva vannak, felig takarják egymást. Ennek következménye hogy nagyon sok lepedék kerül oda és nagyon gyorsan fogkő keletkezik. És most az a 2 fogam kezdett el fájni, de elég érdekesen. Amig a bölcsesség fogam nem fajt semmi gond nem volt velük. Tudom a fogkő leszedés lesz a következő, de addig is ezzel a jellegű fajdalommal mit tehetek? Hideg, meleget egyáltalán nem tudom elviselni, a szél szintén nagy fájdalmat okoz. Amint vizszintesbe kerulok vagy kicsit eldőlök hogy pihenjek akkor rögtön kezdődik. A fájdalom jellege inkabb olyan mintha a fogam elkezdene feszülni, először enyhén kelemetlen csak, majd felerősödik olykor mar enyhén lüktet végul szépen kienged a fajdalom és elmúlik. De nap mint nap egyre sűrűbben jelentkezik ez a fajta fájdalom. Lehetsegea hogy a rossz bolcsesseg fog gyulladasa okozza a metsző fogak fájdalmát is? Hiába fogköves a metszo fogam rontgen szerint nem szuvas, viszont mivel torlódva vannak igy gondolom a fognyak is érzékenyebb. Jövő héten kell mennem műtétre de attol tartok ha az meglesz a metszők attol függetlenül is fajni fognak.De eleg nehez ezt az allando feszülő fájdalmat elviselni. Nektek volt valami ami bevalt ilyen helyzetben? Fajsalom csillapítót bevennék, de ugy erzem feleslegss mert a fajdalom nem folyamatos. Ha rakezd is nemsoká el is múlik. Igy nem is tudom mikor venném be a gyógyszert, es lehet felesleges is lenne. Este szoktam egyet altalaban de halistennek az esti lefekveskor elkezd fajni abbahagyja es mig alszom semmi fajdalom. Nem is értem.



2021. máj. 4. 07:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami enyhiteni szokott az az ha egy pohár langyos vízzel öblögetek. Olyna mintha tompítaná azt a erős feszítő fájdalmat.
2021. máj. 4. 07:58
 2/2 anonim ***** válasza:
A frontfogak fájdalmának semmi köze a bölcsességfoghoz. Elmondásod alapján én egyértelműen a fogágy gyulladására gyanakszom. Ezt a sok fogkő és az abban található anaerob baktériumflóra okozza. A fogakat tartó csontszerkezetet tartják gyulladásban. Ennek megfelelő kezelése az alapos fogkőeltávolítás íny alatt és íny felett, súlyosságtól függően zárt, vagy nyitott kürett, esetleg soft lézer kezelés. Fontos kiegészítő kezelés még egy dentálhigiéniai tanácsadás, ahol egyénre szabottan megtanítják a saját fogazatodra szabott egyéni szájápolas tökéletes kivitelezését. Sajnos ennek kiújulását csak precíz szájápolással és utógondozással lehet elkerülni.
2021. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!