Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fogam, nincs...

Nagyon fáj a fogam, nincs időpont, mit tegyek? Gyógyszerrel meddig lehet bírni ezt?

Figyelt kérdés
Nyáron volt betömve egy lyukas fogam, mély volt a lyuk, de a fogorvosom azt mondta akkor, hogy talán még menthető gyökérkezelés nélkül. Most rájött pár napja a hoppáré, a semmiből el kezdett fájni, holott azóta semmi gond nem volt vele. Olyan fájdalmaim vannak csütörtök óta, hogy éjjel alig bírtam elaludni, evés után fáj, ha nem csinálok semmit is fáj. Üvölteni tudnék, vagy a falat verni. Rá is írtam a fogorvosra (aki tömte), hogy nagy gond van. 3 hétig mostantól egyáltalán nincs időpontja. Beírt akkorra, azt mondta, ha nagy a vész, írjak, és 2 beteg közt kihúzza, mert másra nincs idő. Nos az a gond, hogy én alapból azon a felén rágok, mások felől nagyon hiányosak a fogaim, ezen az oldalon is felül hiány van, ha kihúzza, nem is lesz hol egyek. Most az a kérdés, hogy mit tegyek? Várjam ki a soromat, hogy kezelje? Algocalmint, Cataflamt tömöm magamba egész nap, sok haszna nincs eddig. Már zsibbad a fél arcom tőle. Lehet megzavarodok abba a 3 hétbe ilyen fájdalmak közt. Vagy esélyes, hogy elmúlik addig? Esetleg milyen jó fájdalomcsillapítót tudtok javasolni? Vagy ti kihúzatnátok? Átmeneti megoldásnak az jó, de ha hosszú távon nézzük, nem lesz hol egyek se, míg nem rakatok protézis, még több nyűg, még több gond. Őszintén mondjátok meg, ti mit tennétek? Amennyit én szoptam a fogaimmal egész életemben, sokszor azt kívánom, bár fog nélkül születtem volna. Komolyan, hihetetlen, hogy mindig van valami, mindig elkezd fájni, mindig a nyűg.

2021. máj. 9. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy másik fogorvos?? Vagy sztk-s forvos/ügyelet?
2021. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Az "üvölteni tudnék" állandósult fájdalom azt jelzi, hogy már gyulladt az ideg, lassan csődöt mond a fog. Ilyenkor már nincsenek hetek hátra, ha megvárod, addig biztos elmúlik a fájdalom, de ki fog halni az ideg, vagyis nem lehet akkor már megmenteni. És a gyulladás tovább is terjedhet közben emiatt. Másik fogorvoshoz kell menni, hogy gyökérkezelje amíg lehet, vagy akár már holnap is kihúzathatod, mert a vége 3 hét múlva is az lenne, csak egy rakás fájdalommal.
2021. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el sztk-s ügyeletre, ha még menthető, ott előkészítik gyökérkezelésre. Kapsz bele ideiglenes gyógyszeres tömést, ami leviszi a gyulladást, utána néhány héttel kapod a végleges tömést, amit már a szokádos fogorvosodnál csináltathatsz.

Persze lehet, hogy már most olyan állapotban van, hogy ki kell húzni, ha ezt elutasítod, további szövődmények léphetnek fel.

2021. máj. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Amennyit én szoptam a fogaimmal egész életemben, sokszor azt kívánom, bár fog nélkül születtem volna."


Fog nélkül születtél. :)

Mi lett a történeted vége? Elmentél máshoz?

2021. júl. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!