Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a gond a fogammal?

Mi lehet a gond a fogammal?

Figyelt kérdés
Mar kb egy hete faj a fogam, frontfog rontgen szerint nem rossz. Ugy gondolom a bolcsesseg fogam a ludas, mert le van törve, rossz is es az is fajdogal. Jovo hetre van idopontom mutetre, de addig csak ugy tudok létezni ha hideg vizet tartok a szamban. Ha ez nem igy van, a front fogam elkezd égni, fesziteni, nagyon faj. Mi lehet a gond? Ha cdak kisugarzik a bolcsesseg fog akkor a front fogam is begyulladhat rola? Illetve ez gyulladás lenne ha hideget kell tartanom a fogamon hogy ne fájjon? Aludni nehezen tudok mert nagyon faj ha lefekszem, de ha sikerül elaludni reggelig semmi gondom mig fel nem kelek. Gyogyszer semmi nem használ. Meg a xilox, flector sem. Attol tartok ha kiszedik a bolcsesseg fogam akkor a frontfog fajdalma tovabbra is fenn fog allni, es egy következő időpontig nem birom ki igy..

2021. máj. 10. 10:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom ilyen mértékű huzatot kaphattam e, mert nagy szélben történő biciklizés utsn kezdődött. Azota nincs nap hogy ne fájna, de nem tudom huzst miatt fajhat e ilyen mértékben.
2021. máj. 10. 10:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet akkor a huzattol, vlm rendes gyulladascsokkento kellhet,de ezt majd a doki megmondja. En meg arra gondoltam, hogy a bolcsifogtol lehet, hogy kicsit erintett lett az az ideg ami ahhoz a fogadhoz megy.

Mutet utan biztos jobb lesz!

Probald ki,hogy jegakksit csavarsz torcsibe, hatha jobb,mint vizet tartani a szadban.


Meg arra gondolok, hogy a cisztak nem szoktak a rontgenen latszodni es lehet, hogy az van, a dokinak tudnia kellene.

2021. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitsegeket. Először csak röntgen történt. Az alapjan nincs gond a front fogammal csak a bölcsesség foggal. Csak az az oldali fogsorom fáj, de ott is leginkabb az elso fogaim. Amint nem hideget tartok a fogaimon az adott fog rogton feszít éget, es egyre jobban jobban, a vegen mar luketet is. Amint egy kis hideg vizet teszek ra el is múlik. Enni szinten nem tudok mert ha nem is ott eszek ha csak ragni probalok es mozgatom a szam akkor is marhára fájni kezd. Gyógyszert doki nem tartotta indokoltnak mert nem vagyok bedagadva. Barmi mast meg hiaba szedtem eddig semmi nem hasznal, a hideg víztől nem faj csak.
2021. máj. 10. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon durva :((( ez nem inkabb surgossegi ellatast igenyelne, igy h enni sem tudsz? miert varakoztat a doki?
2021. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat en is ugy gondolom sürgős lenne, hiaba mondtam mi a panaszom sot beszélni alig tudtam.. Nincs hamarabb időpont, sajnos az ügyeletre es sztk alapon korabbi rossz tapasztalatok miatt nem merek elmenni. Igy magán uton maradok de nem tudok hamarabbi időpontot egyiknél sem 😔
2021. máj. 10. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Megvizsgálták vitális-e a fogad, amelyik fáj? a hideg vattagombócos érintésre gondolok. Mert előfordul, hogy egy fog spontán elhal, szuvasodás vagy trauma nélkül.
2021. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia. Nem vizsgálták, alapbol erzekeny nagyon az a fogam, az elso 2 front fogrol van szó, sajnos kis torlódás van az a ket fogamnál, igy bizonyos szinten szabad a fognyak, es fogkő is van rajta. Az erzekenyseggel nem volt eddig gondom, se a hideget se a meleget nem szeretik a fogaim, de fajni sose fájt. Miota a bolcsesseg fog tönkrement azota kezdődött ez a probléma. Ez elhalás tünete lenne? Igazabol a fájdalmam olyan hogy fajna folyamatosan, kivéve ha alszom, de mindent kiprobaltam hogy enyhítsem es ez a hideg viz valt be. Amig a hideg a szamban van nem faj,amint kikopom kezdi is. 1 héttel ezelőttig semmi problémát nem okozott ez a fog.
2021. máj. 10. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!