Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tini fiamnál száj-torok...

Tini fiamnál száj-torok candida fertőzés antibiotikum kúra után, erre mi jó?

Figyelt kérdés
Kaptunk szopogatós gyógyszert, de van valami gyógynövény gargalizálásra, vagy ezüst kolloid, vagy nem tudom mi ... ???

2021. máj. 18. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Betadin (ha nincs pajzsmirigy túlműk. vagy jódérzékenység): napi 3-5x, 1,5 dl vízben feloldva 20 csepp, fél-1 percig öblögetni


VAGY


Chlorhexamed/Curasept ADS212 (0,12% chlorhexidin tartalmú): napi 2x, 1p-ig öblögetni

2021. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


De a kiadott tablettát ezek nem helyettesítik, csak kiegészítik. A tablettát az orvos utasítása szerint használni kell, az előírt egész időtartam során (pl ha Nystatin, ez általában 4 hét)

2021. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt írja klórhexidinnel nem használható, mert ütik egymást. A pláne az, hogy corsodil használata alatt lett neki. Amiben pont az van. Betadine szájban? Nem lehet baj tőle?
2021. máj. 19. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:
A Betadine bőr- és nyálkahártyafertőtlenítő. Szájüregi candida fertőzésre kifejezetten javallt az említett higítási koncentracióban. Az íze sajnos nem túl jó. Ha nincsenek a fent említett kizáró tényezők, akkor nyugodtan alkalmazhatja. :)
2021. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sürgősen nézessetek vércukorszintet, kezdődő cukorbetegség jele is lehet! (apukám járt így)
2021. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Figyelni fogok rá. Holnap nézek neki többször is. Terhességi cukros voltam vele, úgyhogy tudom hogy kell. Remélem jó lesz.
2021. máj. 21. 23:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha a betadint már kenőcsben kapta a lábára,akkor nem lehet rá allergiás ugye ?
2021. máj. 21. 23:25
 8/9 anonim ***** válasza:
probiotikum kúra magas csíraszámú készítménnyel
2021. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megoldódott. A nyelvét is mosta napi kétszer és a gyógyszert szopogatta amit kapott nystatin
2021. jún. 1. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!